Запитання:
Підприємство має від'ємне значення з ПДВ за 3 попередні періоди (06, 07 то 08.2018 р.), яке переноситься у рядок 16.1 поточної декларації (за 09.2018 р.). У поточній декларації різниця рядків 9-10.1 має позитивне значення та повністю перекриває попередні від'ємні значення. Але за рахунок сплаченого ввізного ПДВ згідно з ВМД, що зазначається у рядку 11.1, формується від'ємне значення поточної декларації. Чи має право підприємство вважати, що поточними зобов'язаннями повністю перекриті попередні від'ємні значення, а рядок 21 сформовано виключно за рахунок ВМД (рядок 11.1) та у Додатку 2 відобразити це від'ємне значення повністю як поточного періоду (09.2018 р.)?
Відповідь:
Наказом Мінфіну №21 прямо не регламентовано порядок розрахунку показників таблиці 1 додатку 2 до декларації з ПДВ, але податківці неодноразово надавали свої рекомендації щодо цього.
Наприклад, тут вони зауважують, що графи таблиці 1 додатка 2 заповнюються у хронологічному порядку виникнення сум від’ємного значення, відображеного у графі 4 (сума усього) таблиці 1 додатка 2 починаючи із звітного періоду, який є найближчим до дати подання податкової декларації з ПДВ (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.
ДФС у Полтавській області у листі від 11.10.2017 р. №2205/ІПК/16-31-12-01-34 роз'ясняє, що при заповненні додатка 2 (Д2) доцільно застосовувати принцип хронології формування від'ємного значення, згідно з яким податкові зобов'язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення - від найдавнішого до найновішого. Наш коментар до цього листа читайте тут>>
Таблиця 1 додатка 2 декларації з ПДВ є розшифруванням значення рядка 21, яке, своєю чергою, може включати підсумки поточної декларації та від’ємні значення минулих декларацій.
На думку автора, підприємство може самостійно визначити, за якими звітними періодами розподілити суму від’ємного значення у поточній декларації.
На практиці здебільшого цей показник формується в розрізі підсумків окремих декларацій, без деталізації показників на податкові зобов’язання та податковий кредит. Наприклад, за цією схемою у таблиці 1 додатка 2 декларації з ПДВ слід відобразити від’ємні значення за періоди 06, 07 то 08.2018 р., та у разі необхідності додати рядок для поточного звітного періоду.
Але варіант, що викладений у запитанні, також можливий, адже він не порушує порядку заповнення декларації з ПДВ та не змінює значення ПДВ, визначене у рядку 21 декларації, це лише його розшифрування, яке ні на що не впливає.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись