Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

У які терміни потрібно сплатити ЄСВ та ПДФО при звільненні працівника з роботи у підприємця

У які строки слід сплатити ЄСВ, ПДФО та військовий збір при звільнення працівника, який працював у підприємця. Які санкції передбачені за несвоєчасну сплату?

ПДФО

Якщо грошові кошти перераховано на картрахунок працівника, то строк сплати ПДФО та військового збору є одночасним з перерахуванням грошових коштів на виплату зарплати (пп. 168.1.2 ПКУ).

Якщо зарплата виплачується із виручки підприємства, тобто з каси, то строк сплати ПДФО та військового збору  – протягом трьох банківських днів, що настають за днем такої виплати (пп. 168.1.4 ПКУ).

 

Фінансова відповідальність

За несвоєчасну сплату ПДФО та військового збору  санкція накладається відповідно до п. 127.1 ПКУ:

  • у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету;
  • у розмірі 50% суми податку, якщо ті самі дії вчинені повторно протягом 1095 днів;
  • у розмірі 75% суми податку, якщо порушення відбувається втретє та кожного наступного разу протягом протягом 1095 днів.

 

Адміністративна відповідальність

Відповідно до ст. 163-4 КУпАП, штраф за неутримання або неперерахування до бюджету сум ПДФО при виплаті фізособі доходів складає від 2 до 3 НМДГ (від 34 грн до 51 грн), якщо такі дії вчинені повторно протягом рокувід 3 до 5 НМДГ (від 51 грн до 85 грн).

 

Пеня

Пеня нараховується з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожен календарний день прострочення.

При нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом, нарахування пені розпочинається після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (пп. 129.1.3 ПКУ).

Оскільки військовий збір сплачується аналогічно ПДФО, то й відповідальність за його несвоєчасну сплату буде аналогічною.

 

ЄСВ

Незалежно від того, чи грошові кошти перераховано на картрахунок працівника, чи виплачені йому з каси підприємства, сплата ЄСВ провадиться одночасно з виплатою грошових коштів (абз. 2 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум (ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ). Також на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу – ч. 10 ст. 25 Закону про ЄСВ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Відповідальність , Єдиний соціальний внесок , ПДФО , Пеня , Штрафи , Трудові відносини , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі