Ст. 121 КЗпП щодо відшкодування витрат, понесених у відрядженні, поширюється тільки на працівників. Тому фізособа, яка виконує роботи за договором ЦПХ, не може бути направлена підприємством у відрядження, оскільки вона не є працівником підприємства. Відносини за договорами цивільно-правового характеру регулюються ЦКУ.
Згідно зі ч. 3 ст. 843 ЦКУ ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу. І вже від того, яким чином буде проводитися компенсація, буде залежити варіант оподаткування.
Якщо компенсація цих витрат включена до вартості послуг за цивільно-правовим договором, то у такому разі вона буде оподатковуватися як винагорода за договором ЦПХ.
А саме:
- із суми винагороди разом з сумою компенсації утримують ПДФО за ставкою 18% і військовий збір — за ставкою 1,5%;
- на суму винагороди разом з компенсацією нараховують ЄСВ за ставкою 22 %.
Якщо компенсація цих витрат не включена до вартості послуг за цивільно-правовим договором, а буде компенсована окремо, то у такому разі вона буде оподатковуватися як додаткове благо.
А саме:
- із суми із сумою компенсації, збільшену на коефіцієнт 1,2195, утримують ПДФО за ставкою 18% і із суми компенсації без такого збільшення військовий збір — за ставкою 1,5%;
Обов’язку нараховувати ЄСВ у такому випадку не виникає.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись