• Посилання скопійовано

Автоцивілка та ДЦВ оплачені підприємством за орендоване авто у ФО: ПДФО, ВЗ та ЄСВ

ФО (є працівником підприємства "Б") здає в оренду авто підприємству "А". Підприємство "А" здає його в суборенду підприємству "Б". Суборендар сплачує автоцивілку і добровільне страхування цивільної відповідальності (ДЦВ) за авто, і договір на страхування укладається між страховою компанією і підприємством "Б". Чи виникає ПДФО, ВЗ і ЄСВ щодо цих страхових платежів у Підприємства "Б"? Якщо так, то як відобразити в звітності і коли треба сплатити податки?

За загальним правилом суборенда можлива тільки з письмової згоди орендодавця, якщо інше не встановлено договором (ст. 774 ЦКУ). І якщо в договорі однією із сторін є фізособа, то додаткову угоду потрібно нотаріально засвідчити.

 

Автоцивілка

Страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів є видом обов’язкового страхування (п. 9 ст. 7 Закону про страхування).

Відповідно до п. 1.6 ст. 1 Закону №1961 власники транспортних засобів - юридичні та фізичні особи, які відповідно до законів України є власниками або законними володільцями (користувачами) наземних транспортних засобів на підставі права власності, права господарського відання, оперативного управління, на основі договору оренди або правомірно експлуатують транспортний засіб на інших законних підставах.

Тобто, згідно з нормою даної статті орендар (суборендар) також вважається власником авто, яке орендує.

Оскільки, в даному випадку, договір автоцивілки укладено на орендований автомобіль безпосередньо між страховою і підприємством "Б" (суборендарем), то оплата її підприємством не буде доходом працівника (орендодавця) і не оподатковуватиметься ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

Оподаткування виникло б у випадку, якщо договір був укладений між страховою і працівником, а оплат провило підприємство "Б".

 

Добровільне страхування цивільної відповідальності

Добровільне страхування цивільної відповідальності автовласників (або ДЦВ), яке йде виключно в комплексі з ОСЦПВ. Отже, ДЦВ не є альтернативою автоцивілки, а купується як доповнення до ОСЦПВ, тобто придбання договору добровільної відповідальності не звільняє власників ТЗ від необхідності мати поліс автоцивілки. 

Страхування наземного транспорту є видом добровільного страхування (ст. 6 Закону про страхування).

Частина 2 ст. 771 ЦКУ передбачає, що за договором або законом може бути встановлений обов'язок наймача укласти договір страхування речі, що передана у найм.

Тобто, орендодавець може перекласти обов’язок страхування авто на орендаря, прописавши це у договорі.

ДЦВ поширюється на будь-якого водія, який керував транспортним засобом, зазначеним у договорі, на законних підставах. 

Таким чином, як і в випадку з автоцивілкою, оподаткування ФО-орендодавця тут також буде відсутнє. Оскільки, договір страхування укладено на орендований автомобіль безпосередньо між страховою і підприємством "Б" (суборендарем) і його оплата не є доходом працівника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202467
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202429
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024627
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202488