• Посилання скопійовано

Виправлення в колонці 4 форми №1ДФ

В формі №1ДФ приватного підприємства за І квартал 2020 р. в колонці 4 сума перерахованого податку помилково проставлена на 20 коп. менше, ніж в 4а нарахованого податку. Як виправити: подати уточнюючу чи в звітній формі №1ДФ за ІІІ кв. 2020 р. проставити суму перерахованого податку на 20 коп. більше, і чи будуть штрафні санкції?

Виправити допущену помилку у формі №1ДФ в сумі нарахованого податку зазначеного в колонці 4 можна керуючись п. 4.4 Порядку №4. Для цього слід подати уточнюючу форму, яка призначена для виправлення помилок виявлених після спливу строку подання. Помилка виправляється так:

  1. для вилучення помилкового рядка з неправильною сумою - потрібно повторити всі графи такого рядка з попередньої форми №1ДФ, яка подана з помилкою та у графі 9 поставити «1» — на вилучення рядка;
  2. для відображення правильної суми заповнюють усі графи і у графі 9 поставити «0» — на введення рядка. 

При цьому підсумковий рядок у графах 3а, 3, 4а та 4 не заповнюється.

Пунктом 119.1 ПКУ за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн; за повторне порушення протягом року, -  у розмірі 2040 грн.

Але відповідно до п. 52-1 розділу ХХ ПКУ на період карантину штрафні санкції, зокрема, за неподання або несвоєчасне подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ, не застосовуються.

Проте до податкових агентів за неподання форми № 1ДФ може бути застосована адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 163-4 КпАП, якою передбачено, що за порушення подання відомостей за виплачені доходи за встановленою формою тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від 2 до 3 НМДГ (від 34,00 грн до 51,00 грн), а за повторні порушення протягом року – у розмірі від 3 до 5 НМДГ (від 51,00 грн до 85,00 грн).  

Про незастосування адміністративних штрафів до податкових агентів на період карантину до КпАП не вносилися.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа
    Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?
    01.05.202411
  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202434
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202425
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024162
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202436