Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Юрособа придбала нежитлове приміщення у фізособи: яке оподаткування?

27.01.2014 р. юрособа придбала нежитлове приміщення у фізособи (площа 173,05 кв.м., вартість угоди - 627 тис. грн). Термін сплати - до 27.05.2014 р., штрафних санкцій за невчасну оплату не передбачено. Здійснити часткову оплату (200 тис. грн) за приміщення у юрособи виникло в жовтні 2020 р. Чи виникає база оподаткування ПДФО та ВЗ? У якій звітності відображати?

Відповідно до ст. 172 ПКУ, у разі  продажу нерухомого майна у фізособи виникає дохід, який повинен обкладатися ПДФО, тобто виникає податкове зобов’язання щодо сплати ПДФО. 

У разі, коли продається об'єкт, який знаходиться у власності фізичної особи понад три роки і є першим об'єктом нерухомості, який продається у звітному податковому періоді, то дохід від такого продажу не обкладається податком (пп. 172.1 ПКУ).

Якщо ж це не перший продаж або нерухомість не потрапляє під умови визначені пп. 172.1 ПКУ (наприклад, перебуває у власності менше 3 років), то дохід від такого продажу буде оподатковуватися за ставкою, визначеною пп.167.2 ПКУ, тобто 5% ПДФО (пп. 172.2 та пп. 167.2 ПКУ) і 1,5% ВЗ (пп. 1.4 п. 16-1 розд. ХХ ПКУ). Така сума податку визначається платником самостійно, але дохід на який нараховується такий податок, повинен бути не менше оціночної вартості нерухомості, що продається зазначеної в договорі купівлі-продажу.

Податки потрібно сплатити до підписання угоди купівлі-продажу. У випадку, якщо угода не відбулася, а податок був сплачений, то платник податку має право на відшкодування суми податку.

У разі продажу нежитлового приміщення юридичній особі, податковим агентом щодо утримання та сплати до бюджету податку виступає така юридична особа. При цьому фізичній особі вже не потрібно буде сплачувати податок та подавати декларацію для відображення податку від сими продажу нежитлового майна (пп. 172.4 ПКУ).

Сплатити утриманий ПДФО підприємство повинне було у такі строки:

  • при виплаті оподатковуваного доходу, якщо виплата доходу здійснюється готівкою, знятою з рахунку в банку, або шляхом перерахування на банківський рахунок фізичної особи (пп. 168.1.2 ПКУ);
  • протягом 3 банківських днів, що настають за днем нарахування (виплати, надання) доходу,  якщо виплата здійснюється готівкою з каси підприємства (пп. 168.1.4 ПКУ);
  • протягом 30 календарних днів, що настають за місяцем нарахування доходу, якщо підприємство нарахувало дохід,  але не виплатило фізичній особі (пп. 168.1.5 ПКУ).

Інформацію про нарахування та сплату ПДФО та ВЗ до бюджету відображається у формі №1ДФ за ознакою доходу «104».

Якщо відповідні податки не сплачувалися до моменту продажу та не відображалися у формі №1ДФ, значить для фізичної особи – продавця це був перший продаж рухомості.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Відповідальність , ПДФО , Штрафи , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі