Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Мобільний зв'язок не підтверджений документами: що з ПДФО?

ТОВ на ЄП, платник ПДВ, сплачує послуги за користування мобільним зв'язком працівників. Документів, які підтверджують, що ці витрати відносяться до господарських цілей, немає. Чи підпадають ці витрати під додаткове благо, ПДФО, ВЗ? Чи потрібно нараховувати ЄСВ? Як відобразити такі витрати у Звіті з ЄСВ та формі №1ДФ?

На підприємстві використання мобільного зв’язку може бути таких видів:

  1. відшкодування працівнику його витрат на мобільний зв'язок;
  2. корпоративний мобільний телефон;
  3. використання мобільного телефону працівника.

Оскільки в запитанні не конкретизовано, який саме зв'язок використовується, розглянемо всі три, бо від того, який вид користування мобільного зв’язку провадиться на підприємстві, і залежить оподаткування.

 

Відшкодування витрат працівнику на мобільний зв'язок

Відшкодування витрат працівнику на мобільний зв'язок необхідно передбачити в колективному або трудовому договорі типу: «Компенсація витрат на мобільний зв'язок» або «Відшкодування витрат працівнику на мобільний зв'язок».

Відповідно до пп. 14.1.48 ПКУ, сума відшкодування (компенсації) буде вважатися складовою заробітної плати та оподаткуватиметься ПДФО та ВЗ, а також нараховуватиметься ЄСВ.

У формі №1ДФ така виплата відображатиметься за ознакою доходу "101". А у таблиці 6 Звіту з ЄСВ зазначатиметься в одному рядку із заробітною платою.

 

Корпоративний мобільний телефон

Якщо підприємство сплачує вартість виробничих розмов, які здійснюють її працівники з мобільних телефонів, що обліковуються на балансі, об’єкту оподаткування ПДФО не виникає, у разі наявності підтверджуючих документів.

 

Використання мобільного телефону працівника

Сума коштів, відшкодована працівнику за використання власного мобільного телефону для виробничих потреб, у межах вартості мобільних розмов, не є додатковим благом та базою нарахування ЄСВ за наявності відповідних документів, що підтверджують використання мобільного зв’язку виключно у виробничих цілях, також на підставі підтверджуючих документів.

Крім того, щоб використовувати майно працівника зі службовою метою потрібно укласти договір оренди. Перевагами оренди телефонів є можливість швидко забезпечити зв'язком працівників та не нести при цьому значних витрат. До того ж розмір орендної плати за телефони не регулюється законодавчо, а встановлюється сторонами договору.

При отриманні від працівника в оренду телефона варто оформити акт приймання-передачі (у довільній формі) та зафіксувати в ньому стан телефону (ст. 767 ЦКУ). Повернення телефону працівнику також оформляють таким актом, щоб зафіксувати стан телефону на дату повернення.

А ось SIM-карту підприємству-орендарю доведеться придбати окремо. Факт передачі SIM-карти працівнику слід зафіксувати, наприклад, накладною або актом приймання-передачі. 

Суму оренди потрібно оподаткувати ПДФО та ВЗ як дохід фізособи від надання телефона у користування за ознакою доходу в формі №1ДФ – 196. А ось ЄСВ такі суми не обкладаються, оскільки здавання в оренду телефону не належить до виконання робіт або надання послуг.

При компенсації невиробничих розмов, як у другому, так і третьому випадку, виникає додаткове благо (пп. 164.2.17 ПКУ) від одержаних працівником від свого роботодавця безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) збільшений на натуральний коефіцієнт (пп. 164.5 ПКУ).  Суму доходу у вигляді додаткового блага відображають у формі №1ДФ за ознакою доходу «126».

Базою нарахування ЄСВ  для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Згідно з пп. 2.2.9 розділу ІІ Інструкції №5, фонд додаткової заробітної плати включає, зокрема, вартість безоплатно наданих окремим категоріям працівників послуг зв’язку та суми коштів на відшкодування їхньої оплати.   

Таким чином, базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати, яка включає компенсаційні виплати у вигляді у вигляді вартості невиробничих розмов з мобільних телефонів, що знаходяться на балансі роботодавця.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , ПДФО , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі