Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Працівник звільняється під час відпустки без збереження зарплати: чи подавати ф. №1ДФ?

Працівники весь другий квартал перебували у відпустці без збереження зарплати. В червні вони звільнилися за власним бажанням. Чи потрібно подавати форму №1ДФ,оскільки там зазначається дата звільнення?

Відповідно до пп. «б» пп. 176.2  ПКУ, особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. 

Однак такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Це пряма норма ПКУ!

Але про звільнених працівників у формі №1ДФ зазначаються не лише доходи і податки з них, а й сама інформація про звільнення (відповідна дата). Чи не виникне проблем у роботодавця, якщо через відсутність нарахованих працівнику при звільненні доходів, він не подав форму №1ДФ із зазначенням цієї дати? 

Згідно з пп. 3.7 розділу III Порядку №4, графа 6 заповнюється тільки на тих фізичних осіб, які приймались на роботу у звітному періоді. Графа 7 заповнюється тільки на тих фізичних осіб, які були звільнені у звітному періоді за місцем роботи, на якому вони отримували дохід у вигляді заробітної плати, або звільнені до початку звітного періоду, але отримували доходи у звітному періоді. Для тих фізичних осіб, які не змінювали місця роботи у звітному періоді, графи 6 та 7 не заповнюються. У разі неодноразового прийняття фізичної особи на роботу і її звільнення з роботи у звітному кварталі про таку особу потрібно заповнювати стільки рядків, скільки разів інформація про зміну місця роботи особи зустрічається у звітному кварталі.

Таким чином, у разі відсутності нарахування та виплати доходу в кварталі, в якому відбулося звільнення працівника податковий розрахунок за ф. № 1ДФ не подається та графа 7 «Дата звільнення з роботи» такого розрахунку не заповнюється.

Такої позиції дотримуються і податківці, про що ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Заробітна плата , ПДФО , Трудові відносини

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі