Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

ФОП орендує приміщення у фізособи: куди сплачувати ПДФО та ВЗ?

ФОП орендує приміщення не за місцем своєї реєстрації, а в іншому місті. Приміщення орендується у фізособи. Куди сплачувати ПДФО та ВЗ: за місцем реєстрації орендаря чи за місцем знаходження орендодавця? За договором компенсуються комунальні послуги. Чи треба з суми компенсації комунальних послуг утримувати та сплачувати ПДФО і ВЗ?

Відповідно до пп. «а» пп. 168.4.5 ПКУ, фізособа – податковий агент, відповідальна за нарахування та утримання ПДФО, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету за місцем реєстрації у контролюючих органах. Отже, ПДФО сплачується за місцезнаходженням ФОП – податкового агента. 

Податківці зазначають, що отримане орендодавцем відшкодування вартості спожитих орендарем  комунальних платежів розглядається як дохід орендодавця. Якщо одержувач такого доходу є фізособою, то цей дохід податківці вважають додатковим благом у вигляді суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що обов'язково відшкодовуються згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з цим розділом (пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ).

Тому, за роз’ясненням, наведеним в ІПК від 05.07.2018 р. №2994/6/99-99-13-02-03-15/ІПК,  сума такої компенсації оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах. Ми коментували цю ІПК тут.

ПДФО аналогічно сплачується за місцезнаходженням ФОП – податкового агента. 

Все вищесказане стосується й військового збору – він сплачується за місцем реєстрації податкового агента.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Оренда , ПДФО , Підприємці , Договір , Військовий збір , Комунальні послуги

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі