• Посилання скопійовано

Надання путівок працівникам: чи буде ПДФО?

Підприємство на загальній системі оподаткування планує самостійно купити путівки на відпочинок працівникам. Чи є можливість оформити це так, щоб сума вартості путівки не включалася до оподатковуваного доходу працівників?

Згідно з пп. 165.1.35 ПКУ, до загального оподатковуваного доходу фізосіб не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем - платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року (в 2019 році – 20 865 грн).

Отже, щоб вартість путівки не потрапила до доходу працівників необхідно виконати одночасно такі умови:

  • вартість путівки повинна бути не більше п’ятикратного розміру мінімальної зарплати (у 2019 році ця сума складає 20 865 грн);
  • путівка повинна надаватися найманому працівнику або члену його сім’ї першого ступеня спорідненості;
  • путівка повинна надаватися 1 раз на рік;
  • путівка повинна надаватися на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України;
  • підприємство, яке оплачує таку путівку, повинно бути платником податку на прибуток.

Отже, якщо підприємство виконало всі ці умови, то вартість наданої роботодавцем путівки не включається до оподатковуваного доходу фізособи, а отже, не оподатковується ПДФО та військовим збором.

У іншому випадку вартість путівки оподатковується ПДФО та ВЗ.

Слід зауважити, згідно з позицією податківців (див. "ЗІР", підкатегорія 103.04), у разі, якщо вартість путівки  перевищує  5-кратний  розмір мінімальної зарплати, то підприємство   під час нарахування (виплати) такого доходу зобов’язане за рахунок платника податку утримати ПДФО та  ВЗ із загальної вартості наданої путівки.

 

  ЄСВ

Підпунктом 2.3.4 розд. 2 Інструкції №5 визначено, що вартість путівок працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім випадків, указаних у п. 3.2 розд. 3 Інструкції №5), входять до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Отже, вартість путівки, яка надається підприємством працівнику, є базою нарахування ЄСВ. Також читайте новину тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202454
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4974
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436