• Посилання скопійовано

Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?

Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?

Коворкінг (англ. Co-working – «спільна робота») – це модель організації роботи людей з різним типом зайнятості в єдиному робочому просторі. Основна суть коворкінгу полягає у територіальному об’єднанні та організації спільноти для більш ефективної роботи учасників.

Тобто, коворкінг – це такий модний спосіб організації роботи, при якому в одному приміщенні люди з різними вміннями, різних професій, де кожен займається своєю справою (фрілансери, підприємці, самозайняті особи (юристи, аудитори, агенти тощо)). Слово «коворкінг» перекладається, як «спільна робота», коли робочим простором може бути що завгодно: офісне приміщення, бібліотека, навіть кафе.

Коворкінг відрізняється від оренди цілодобовим та без вихідних доступом до користування робочим простором, а також отриманням додаткових послуг не властивих оренді: послуг системного адміністратора, охоронної сигналізації, юридичних, секретарських, кур’єрських, клінігових тощо. Крім того, послуги коворкінгу дають забезпечення робочим групам у вигляді переговорних кімнат, креативникам – можливістю роботи в різноманітних приміщеннях для різних проєктів, а також усім користувачам спеціально обладнаними зонами відпочинку зі зручними диванами, кріслами, а також кухонним обладнанням та питною водою, чаєм, кавою, солодощами тощо.

Тому в даному випадку потрібно розуміти, що саме роботодавець вклав в поняття коворкінгу для свої працівників, які виїхали в інші міста і не працюють в офісі. Навряд чи мається на увазі, надання робочого місця в оренду чи забезпечення кавою та харчуванням.

Отже, якщо працівники виконують свої обов’язки віддалено з місця тимчасово перебування, то було застосовано варіант дистанційної роботи, де в оформленому наказі про дистанційну роботу має бути прописано можливість відшкодування витрат на оплату коворкінгу. 

Отже, якщо роботодавець проводитиме компенсацію працівнику витрат за послуги коворкінгу (на підставі поданого авансового звіту чи в інший спосіб), то оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ не буде.  

А ось якщо роботодавець забажає провести компенсацію працівникам, які виконують роботу на своєму власному обладнанні для потреб підприємства, то відповідно до ст. 125 КЗпП, такі працівники також матимуть право на одержання компенсації за їх зношування (амортизацію). Розмір і порядок виплати цієї компенсації визначаються роботодавцем за погодженням із працівником. Але при проведенні компенсації працівнику роботодавець має утримати ПДФО та ВЗ із цієї суми, адже згідно з пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ, це є для працівника додатковим благом.

Щодо оплати послуг коворкінгу корпоративною картою зазначимо, що законодавством не заборонено здійснювати оплату вказаних послуг з її допомогою. Тому і не виникає об’єкту оподаткування ПДФО, ВЗ і ЄСВ сплати корпоративною картою послуг коворкінгу. Оформлення таких оплат здійснюється відповідно до пп. 170.9 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202450
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202426
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024625
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202487