Коворкінг (англ. Co-working – «спільна робота») – це модель організації роботи людей з різним типом зайнятості в єдиному робочому просторі. Основна суть коворкінгу полягає у територіальному об’єднанні та організації спільноти для більш ефективної роботи учасників.
Тобто, коворкінг – це такий модний спосіб організації роботи, при якому в одному приміщенні люди з різними вміннями, різних професій, де кожен займається своєю справою (фрілансери, підприємці, самозайняті особи (юристи, аудитори, агенти тощо)). Слово «коворкінг» перекладається, як «спільна робота», коли робочим простором може бути що завгодно: офісне приміщення, бібліотека, навіть кафе.
Коворкінг відрізняється від оренди цілодобовим та без вихідних доступом до користування робочим простором, а також отриманням додаткових послуг не властивих оренді: послуг системного адміністратора, охоронної сигналізації, юридичних, секретарських, кур’єрських, клінігових тощо. Крім того, послуги коворкінгу дають забезпечення робочим групам у вигляді переговорних кімнат, креативникам – можливістю роботи в різноманітних приміщеннях для різних проєктів, а також усім користувачам спеціально обладнаними зонами відпочинку зі зручними диванами, кріслами, а також кухонним обладнанням та питною водою, чаєм, кавою, солодощами тощо.
Тому в даному випадку потрібно розуміти, що саме роботодавець вклав в поняття коворкінгу для свої працівників, які виїхали в інші міста і не працюють в офісі. Навряд чи мається на увазі, надання робочого місця в оренду чи забезпечення кавою та харчуванням.
Отже, якщо працівники виконують свої обов’язки віддалено з місця тимчасово перебування, то було застосовано варіант дистанційної роботи, де в оформленому наказі про дистанційну роботу має бути прописано можливість відшкодування витрат на оплату коворкінгу.
Отже, якщо роботодавець проводитиме компенсацію працівнику витрат за послуги коворкінгу (на підставі поданого авансового звіту чи в інший спосіб), то оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ не буде.
А ось якщо роботодавець забажає провести компенсацію працівникам, які виконують роботу на своєму власному обладнанні для потреб підприємства, то відповідно до ст. 125 КЗпП, такі працівники також матимуть право на одержання компенсації за їх зношування (амортизацію). Розмір і порядок виплати цієї компенсації визначаються роботодавцем за погодженням із працівником. Але при проведенні компенсації працівнику роботодавець має утримати ПДФО та ВЗ із цієї суми, адже згідно з пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ, це є для працівника додатковим благом.
Щодо оплати послуг коворкінгу корпоративною картою зазначимо, що законодавством не заборонено здійснювати оплату вказаних послуг з її допомогою. Тому і не виникає об’єкту оподаткування ПДФО, ВЗ і ЄСВ сплати корпоративною картою послуг коворкінгу. Оформлення таких оплат здійснюється відповідно до пп. 170.9 ПКУ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити