• Посилання скопійовано

Надання путівок працівникам: чи буде ПДФО?

Підприємство на загальній системі оподаткування планує самостійно купити путівки на відпочинок працівникам. Чи є можливість оформити це так, щоб сума вартості путівки не включалася до оподатковуваного доходу працівників?

Згідно з пп. 165.1.35 ПКУ, до загального оподатковуваного доходу фізосіб не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем - платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року (в 2019 році – 20 865 грн).

Отже, щоб вартість путівки не потрапила до доходу працівників необхідно виконати одночасно такі умови:

  • вартість путівки повинна бути не більше п’ятикратного розміру мінімальної зарплати (у 2019 році ця сума складає 20 865 грн);
  • путівка повинна надаватися найманому працівнику або члену його сім’ї першого ступеня спорідненості;
  • путівка повинна надаватися 1 раз на рік;
  • путівка повинна надаватися на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України;
  • підприємство, яке оплачує таку путівку, повинно бути платником податку на прибуток.

Отже, якщо підприємство виконало всі ці умови, то вартість наданої роботодавцем путівки не включається до оподатковуваного доходу фізособи, а отже, не оподатковується ПДФО та військовим збором.

У іншому випадку вартість путівки оподатковується ПДФО та ВЗ.

Слід зауважити, згідно з позицією податківців (див. "ЗІР", підкатегорія 103.04), у разі, якщо вартість путівки  перевищує  5-кратний  розмір мінімальної зарплати, то підприємство   під час нарахування (виплати) такого доходу зобов’язане за рахунок платника податку утримати ПДФО та  ВЗ із загальної вартості наданої путівки.

 

  ЄСВ

Підпунктом 2.3.4 розд. 2 Інструкції №5 визначено, що вартість путівок працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім випадків, указаних у п. 3.2 розд. 3 Інструкції №5), входять до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Отже, вартість путівки, яка надається підприємством працівнику, є базою нарахування ЄСВ. Також читайте новину тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа
    Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?
    01.05.20249
  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202433
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202425
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024158
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202435