• Посилання скопійовано

Оформлення одного транспортного квитка на групу працівників: чи оподатковувати ПДФО?

Підприємство направило групу працівників у відрядження. На групу працівників підприємство оформило один транспортний квиток. Чи можна керівнику групи включити до власного авансового звіту такий квиток (за всю групу) та отримати відшкодування витрат на відрядження? Чи є право на ПК з ПДВ?

ПДФО

Згідно з ч. «а» п. 170.9.1 ПКУ не є доходом платника податку - фізособи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд (у т. ч. перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження та назад.

При цьому, зазначені вище витрати не є об’єктом оподаткування лише за наявності підтверджувальних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у тому числі електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов’язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів.

При цьому Мінфін у листі від 11.03.2006 р. №31-26030-12-13/5020 розглядав аналогічну ситуацію, за якою директор сплачує за проживання в готелі за себе та за іншого працівника: «у  разі  сплати директором підприємства вартості проживання у готелі відряджених працівників підприємства  шляхом  застосування закріпленої за директором цього підприємства корпоративної платіжної картки (тобто за рахунок і  в межах коштів, виданих під звіт), до звіту про використання коштів, наданих на відрядження мають  бути  додані  оригінали квитанцій (рахунків) готелю, у яких мають бути відображені прізвища осіб, за проживання яких здійснено  оплату,  терміни  проживання  у  готелі вказаних осіб, вартість найманих ними номерів та види уключених до квитанції (рахунку) витрат».

Як зрозуміло з роз’яснення, Мінфін наголошує про наявність деталізації осіб у таких квитках. Однак, варто зважати, що форма залізничного транспортного квитка не передбачає такої деталізації. Тому вважаємо, що достатньо буде наявності такого групового транспортного квитка із зазначенням кількості осіб, та документів, що підтверджують те, що саме така кількість працівників підприємства перебувала у відрядженні. Додатково керівник підприємства у наказі на відрядження може скласти реєстр працівників, яким надано право проїзду за таким груповим квитком.

 

ПДВ

Підпунктом «а» п. 201.11 ПКУ визначено, що підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, є транспортний квиток, що містить загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами.

Відповідно, на підставі наданого директором транспортного квитка підприємство включає зазначену у ньому суму ПДВ до податкового кредиту. При цьому, датою віднесення суми ПДВ до податкового кредиту є дата подання працівником авансового звіту (див. «ЗІР», підкатегорія 101.13).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»