Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Зарплату виплатили раніше: як відобразити це в звіті №1ДФ?

Зарплата за липень 2018 р. була частково виплачена раніше – в червні 2018 року. ПДФО та військовий збір з зарплати за липень повністю виплачено в червні. Як відображається така виплата в розрахунку за формою №1ДФ за ІІ квартал 2018 р.?

Відповідно до ст. 1 Закону «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Таким чином, якщо зарплата виплачена раніше виконаної роботи, то не можна сказати, що вона виплачена вчасно.

Згідно з пп. 3.2 та 3.3 Порядку №4 у графах 3а та 3 відображається сума нарахованого доходу та сума фактично виплаченого доходу платника податку. Таким чином, зважаючи на те, що нарахування заробітної плати буде здійснено лише в липні, а частина її вже виплачена у червні, то така нарахована сума буде відображена у графі 3а за ІІІ квартал, а частина доходу, що була виплачена в червні повинна була потрапити до графи 3 розрахунку за ІІ квартал.

При цьому, правило, що зазначено у абз. 3 п. 3.2 Порядку №4 в даному випадку не застосовується, оскільки даний абзац застосовується лише для заробітної плати, що виплачена своєчасно в наступних місяцях. Щодо заробітної плати, що виплачена у попередньому місяці за майбутній, то порядок, що зазначений в цьому абзаці, не застосовується.

З відображенням суми ПДФО в даному випадку ситуація аналогічна. У графі 4а відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством. А оскільки такий дохід буде нараховано лише в липні, то відповідно сума ПДФО з заробітної плати потрапить в розрахунок за ІІІ квартал. А от сума ПДФО, що була фактично сплачена повинна була бути відображена в розрахунку за ІІ квартал в повному сплаченому обсязі.

У розділі ІІ суми заробітної плати та ПДФО відображаються аналогічним чином.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Заробітна плата , ПДФО , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі