• Посилання скопійовано

Зарплату виплатили раніше: як відобразити це в звіті №1ДФ?

Зарплата за липень 2018 р. була частково виплачена раніше – в червні 2018 року. ПДФО та військовий збір з зарплати за липень повністю виплачено в червні. Як відображається така виплата в розрахунку за формою №1ДФ за ІІ квартал 2018 р.?

Відповідно до ст. 1 Закону «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Таким чином, якщо зарплата виплачена раніше виконаної роботи, то не можна сказати, що вона виплачена вчасно.

Згідно з пп. 3.2 та 3.3 Порядку №4 у графах 3а та 3 відображається сума нарахованого доходу та сума фактично виплаченого доходу платника податку. Таким чином, зважаючи на те, що нарахування заробітної плати буде здійснено лише в липні, а частина її вже виплачена у червні, то така нарахована сума буде відображена у графі 3а за ІІІ квартал, а частина доходу, що була виплачена в червні повинна була потрапити до графи 3 розрахунку за ІІ квартал.

При цьому, правило, що зазначено у абз. 3 п. 3.2 Порядку №4 в даному випадку не застосовується, оскільки даний абзац застосовується лише для заробітної плати, що виплачена своєчасно в наступних місяцях. Щодо заробітної плати, що виплачена у попередньому місяці за майбутній, то порядок, що зазначений в цьому абзаці, не застосовується.

З відображенням суми ПДФО в даному випадку ситуація аналогічна. У графі 4а відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством. А оскільки такий дохід буде нараховано лише в липні, то відповідно сума ПДФО з заробітної плати потрапить в розрахунок за ІІІ квартал. А от сума ПДФО, що була фактично сплачена повинна була бути відображена в розрахунку за ІІ квартал в повному сплаченому обсязі.

У розділі ІІ суми заробітної плати та ПДФО відображаються аналогічним чином.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Горбовцов Станіслав

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Частина страхового полісу при продажу авто: додаткове благо для нового власника
    ФО має договір страхування ОСЦПВ (ОСАГО) на своє авто. Вона продає свє авто новому власнику. Згідно з Законом про страхування у випадку, коли авто набуває нового власника договір страхування ОСЦПВ (ОСАГО) продовжує діяти. За Законом новий власник авто зобов'язаний протягом 15 днів повідомити страхову, де застроховано це авто, про те, що він є новим власником. Страхова компанія має право запропонувати йому достроково припинити дію старого договору страхування та укласти новий договір страхування. У цьому випадку частина страхового платежу старого договору страхування переноситься в рахунок оплати нового договору страхування. Чи буде ця частина платежу додатковим благом для нового власника авто та чи буде вона оподатковуватись ПДФО та ВЗ?
    15.12.202527
  • Залишок неповернутої фіндопомоги працівнику та наслідки пролонгації: нюанси оподаткування
    Працівник отримав безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, термін якої спливає 31.12.2025 р. Залишок боргу не буде погашено вчасно. Які податкові наслідки (ПДФО, ВЗ) виникають у разі неповернення? Чи виникнуть податкові зобов'язання при пролонгації договору?
    15.12.20256532
  • Продаж квартири АТ акціонеру: експертна оцінка та податки
    Акціонерне товариство (неплатник ПДВ, платник податку на прибуток) продає акціонеру квартиру, придбану у 2008 році за 1 200 000 грн, за балансовою вартістю 500 000 грн. Чи потрібна експертна оцінка? Які податки сплачуються (податок на прибуток, ПДВ, ПДФО, військовий збір), якщо оціночна вартість становить 3 000 000 грн? Які суми податків і строки сплати у разі проведення або непроведення експертної оцінки? Угода планується у кінці 2025 або на початку 2026 року
    11.12.202521
  • ФОП-"загальносистемник": сплата ВЗ за річною декларацією
    ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році. Чи правильно, що військовий збір він сплачує один раз за підсумками року одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи? Яка ставка ВЗ застосовується?
    09.12.202523
  • Оподаткування доходу ФО від продажу вживаного товару, відмінного від рухомого та нерухомого майна іншій ФО
    Якщо ФО здійснює системний продаж вживаних товарів протягом значного проміжку часу з метою отримання прибутків, така фізична особа має офіційно зареєструватися як суб’єкт господарювання та сплачувати податки відповідно до обраної системи оподаткування
    09.12.202534