Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Допомога на лікування: оподаткування та відображення у звітності

Як оподатковується допомога на лікування? Як відобразити цю допомогу у звіті за ф. №1ДФ та у звіті з ЄСВ?

ПДФО 

Згідно з пп. 165.1.19 ПКУ до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню ПДФО кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації.

Під лікуванням та медичною допомогою мається на увазі, у тому числі, але не виключно, придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів.

Як зазначає ДФС у листах від 19.08.2016 р. №18024/6/99-99-13-02-03-15, від 03.11.2016 р. №23654/6/99-99-13-02-03-15 норма пп. 165.1.19 ПКУ щодо звільнення від оподаткування працює лише за наявності відповідних підтвердних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).

Такими підтвердними документами можуть бути (підкатегорія 103.02 ресурсу «ЗІР»):

  • документи, що підтверджують потребу фізособи - платника податку в лікуванні та медобслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку);
  • документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

 

Відображення у формі №1ДФ 

У формі №1ДФ суми такої допомоги відображаються за ознакою доходу «143». 

 

Військовий збір 

Така допомога належить до доходів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу на підставі пп. 165.1.19 ПКУ, тож не є об’єктом оподаткування військовим збором.

 

ЄСВ 

Згідно з п. 14 розділу 1 Переліку №1170 допомога на лікування не є об’єктом оподаткування ЄСВ, оскільки до фонду оплати праці не належить. У звіті з ЄСВ таку допомогу не потрібно відображати, оскільки на неї не нараховується ЄСВ.

Отже, допомога на лікування за наявності підтвердних документів не є об’єктом оподаткування ПДФО, ВЗ та на неї не нараховується ЄСВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Єдиний соціальний внесок , Звітність , ПДФО , Матеріальна допомога

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі