• Посилання скопійовано

Податок з доходів нерезидентів на суму дорожнього збору та супутніх послуг нерезидента

ТОВ – платник податку на прибуток та ПДВ виплачує дохід нерезиденту за послуги зі сплати дорожнього мита (за автобани в Європі) за допомогою сервісних карток та приладів. Також було виплачено доходи цьому ж нерезиденту за виготовлення сервісних карток та приладів. Чи сплачувати податок на репатраацію із таких доходів нерезидента і чи нараховувати ПДВ на послуги нерезидента за ознакою 14?

Дорожній збір чи дорожнє мито — це різновид податку, який стягується до бюджетів інших країн, тому він не є доходом нерезидента. Докладніше про це ми писали тут та тут. А оскільки це не дохід нерезидента, тому й податок з такої виплати не утримується. 

Оплата нерезиденту за виготовлення сервісних карток та приладів належить до доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента. Ці доходи зазначені як виключення у пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, з яких податок на доходи нерезидентів не утримується.

Отже, жодна із зазначених виплат не оподатковується податком на доходи нерезидентів.

Для цілей оподаткування ПДВ потрібно з’ясувати, що це за операція – постачання послуг чи постачання товарів. Для цього потрібно з’ясувати умови договору. На підставі наданої інформації можна зробити висновок, що виготовлення карток – це послуга, а виготовлення приладів – це постачання товарів, якщо ці прилади передані у власність ТОВ.

Виходячи з цього, на вартість виготовлення карток потрібно скласти ПН на послуги нерезидента з типом причини 14.

Щодо приладів: якщо вони були ввезені в Україну як імпортний товар з оформленням МД, то їх потрібно оформити як придбання товару у нерезидента та його імпорт на загальних умовах.

Бухоблік буде таким:

  • Дт 153 Кт 632 – отримання приладів;
  • Дт 632 Кт 312 – сплачено постачальнику за прилади;
  • Дт 642 Кт 377 – сплачено мито на митниці;
  • Дт 153 Кт 642 – мито віднесено на вартість приладів;
  • Дт 641/ПДВ Кт 377 – сплачено ПДВ на митниці.

Якщо прилади не ввозилися в Україну через митницю, а використовуються за кордоном, тоді МД не оформляється і митні платежі не сплачуються, в бухобліку будуть тільки два перші записи: Дт 15 Кт 632 і Дт 632 Кт 312.

***

Додатково пропонуємо до уваги: Ввезення товарів в митному режимі імпорту: бухоблік та оподаткування

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»