• Посилання скопійовано

Податок з доходів нерезидентів на суму дорожнього збору та супутніх послуг нерезидента

ТОВ – платник податку на прибуток та ПДВ виплачує дохід нерезиденту за послуги зі сплати дорожнього мита (за автобани в Європі) за допомогою сервісних карток та приладів. Також було виплачено доходи цьому ж нерезиденту за виготовлення сервісних карток та приладів. Чи сплачувати податок на репатраацію із таких доходів нерезидента і чи нараховувати ПДВ на послуги нерезидента за ознакою 14?

Дорожній збір чи дорожнє мито — це різновид податку, який стягується до бюджетів інших країн, тому він не є доходом нерезидента. Докладніше про це ми писали тут та тут. А оскільки це не дохід нерезидента, тому й податок з такої виплати не утримується. 

Оплата нерезиденту за виготовлення сервісних карток та приладів належить до доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента. Ці доходи зазначені як виключення у пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, з яких податок на доходи нерезидентів не утримується.

Отже, жодна із зазначених виплат не оподатковується податком на доходи нерезидентів.

Для цілей оподаткування ПДВ потрібно з’ясувати, що це за операція – постачання послуг чи постачання товарів. Для цього потрібно з’ясувати умови договору. На підставі наданої інформації можна зробити висновок, що виготовлення карток – це послуга, а виготовлення приладів – це постачання товарів, якщо ці прилади передані у власність ТОВ.

Виходячи з цього, на вартість виготовлення карток потрібно скласти ПН на послуги нерезидента з типом причини 14.

Щодо приладів: якщо вони були ввезені в Україну як імпортний товар з оформленням МД, то їх потрібно оформити як придбання товару у нерезидента та його імпорт на загальних умовах.

Бухоблік буде таким:

  • Дт 153 Кт 632 – отримання приладів;
  • Дт 632 Кт 312 – сплачено постачальнику за прилади;
  • Дт 642 Кт 377 – сплачено мито на митниці;
  • Дт 153 Кт 642 – мито віднесено на вартість приладів;
  • Дт 641/ПДВ Кт 377 – сплачено ПДВ на митниці.

Якщо прилади не ввозилися в Україну через митницю, а використовуються за кордоном, тоді МД не оформляється і митні платежі не сплачуються, в бухобліку будуть тільки два перші записи: Дт 15 Кт 632 і Дт 632 Кт 312.

***

Додатково пропонуємо до уваги: Ввезення товарів в митному режимі імпорту: бухоблік та оподаткування

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок з доходів нерезидентів на суму дорожнього збору та супутніх послуг нерезидента
    ТОВ – платник податку на прибуток та ПДВ виплачує дохід нерезиденту за послуги зі сплати дорожнього мита (за автобани в Європі) за допомогою сервісних карток та приладів. Також було виплачено доходи цьому ж нерезиденту за виготовлення сервісних карток та приладів. Чи сплачувати податок на репатраацію із таких доходів нерезидента і чи нараховувати ПДВ на послуги нерезидента за ознакою 14?
    25.10.202412
  • Податок на нерухомість та плата за землю при реорганізації шляхом приєднання
    Підприємство реорганізовується шляхом приєднання до іншого підприємства, обидва вони платники податку на нерухомість і плати за землю. Це підприємство має у власності землю і нерухомість, за якими подані річні декларації. Чи повинно підприємство, яке приєднується, подавати уточнюючі декларації з плати за землю і з податку на нерухомість з метою зменшення нарахувань? Якщо так, то в якому періоді?
    16.10.202425
  • Чи можна відмовитися від податкової пільги з плати за землю та податку на нерухомість?
    Підприємство вирішило не користуватися пільгами з плати на землю та податку на нерухоме майно, тому уточнюючі розрахунки не подавало.Чи може підприємство відмовитися від застосування пільг? Чи буде правомірним зменшення фінрезультату до оподаткування на суму нарахованих податків, щодо яких діють пільги? Чи можна у вересні-жовтні 2024 р. подати уточнюючі розрахунки?
    15.10.202432
  • Які податки та збори потрібно сплатити при купівлі об’єкта нерухомого майна?
    Юрособа купує у іншої юрособи об'єкт нерухомого майна – АЗС. Які податки, крім ПДВ та податку на прибуток, сплачують юрособи (пенсійний збір, військовий збір)?
    08.10.202484
  • Як платити податки з грошових переказів на рахунок фізособи від родичів та інших фізосіб?
    Чоловік переказує кошти зі своєї картки своїй дружині (родичі першого ступеня споріднення) або робить платіж зі свого рахунку на рахунок своєї дружини за реквізитами IBAN. Чи підлягають такі доходи оподаткуванню? Чи є різниця між способом переказу коштів (з картки на картку чи за реквізитами IBAN) для оподаткування? Чи обмежується загальна сума таких переказів? Чи підлягають декларуванню такі суми, отримані дружиною?
    23.09.20241 404