• Посилання скопійовано

Прострочили сплату податку на репатріацію: як сплачувати?

Підприємство при сплаті роялті не утримало і не перерахувало до бюджету податок на репатріацію. Як виправити цю помилку?

Як розрахувати суму несплаченого податку

Відповідно до пп. 141.4.2 ПКУ, якщо дохід виплачується нерезиденту у будь-якій формі, відмінній від грошової, або якщо податок на доходи нерезидента не було утримано з відповідного доходу під час виплати (у тому числі під час виплат доходів, прирівняних за цим Кодексом до дивідендів), такий податок підлягає нарахуванню та сплаті виходячи з такого розрахунку:

Пс = СД х 100/(100 - СП) - СД,

де:

  • Пс - сума податку до сплати;
  • СД - сума виплаченого доходу;
  • СП - ставка податку, встановлена цим підпунктом.

 

Приклад.

Підприємство сплатило роялті 49 дол. США. Курс НБУ на дату сплати - 29,2549 грн за 1 дол. США. Вартість виплаченого нерезиденту доходу в перерахунку на гривні – 1 433,49 грн (49 х 29,2549). Сума податку на репатріацію – 253 грн (1 433,49 х 100 : (100 - 15) - 1 433,49).

 

Як виправити помилку?

Якщо дохід нерезиденту виплачений в періоді, за який вже подана декларація з податку на прибуток, то потрібно зробити виправлення в декларації – подавши уточнюючу декларацію чи зробивши виправлення в поточній декларації, згідно з нормами пп. 50.1 ПКУ.

Причому якщо виправлення робиться в уточнюючій декларації, то потрібно нарахувати штраф 3% і сплатити його разом з сумою податку на репатріацію до моменту подання уточнюючої декларації.

А якщо виправлення робиться в поточній декларації, донарахована сума податку на репатріацію та штраф в розмірі 5% відображається в сумі податкових зобов’язань поточного періоду.

Щоправда, якщо помилка допущена в період карантину, то зазначені штрафи не застосовуються (див. пп. 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Якщо помилку зробили в період воєнного стану, то діють дещо інші правила (див. п. 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ). Якщо платник мав можливість сплатити податок, то він звільняється від штрафів, встановлених п. 50.1 ПКУ (3% чи 5%), якщо самостійно виправить помилку до 25 липня 2022 року. Тобто, до цієї дати потрібно як сплатити недоплачений податок, так і подати уточнюючу декларацію (чи відобразити виправлення в поточній декларації).

Якщо помилка виявлена в поточному періоді, за який декларація ще не подавалася, то податок сплачується в бюджет в будь-який момент після виявлення помилки. Якщо таку помилку виявить податкова, вона може накласти штраф в розмірі 10% (25%, якщо порушення вчинене умисно), згідно з п. 125-1.1 ПКУ. Але, як ми вже сказали вище, на період карантину штраф не застосовується.

 ***

Читайте також: Податок на репатріацію: як провести розрахунок?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202415
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024189