Відповідно до п. 287.8 ПКУ власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Щодо Узагальнюючої податкової консультації, то вона стосується сплати земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені.
Тому Мінфін зазначає, що безпосереднім платником земельного податку в цьому випадку буде виступати особа, щодо якої здійснено державну реєстрацію прав на земельну ділянку під багатоквартирним будинком з урахуванням прибудинкової території (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності; об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб'єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників), з моменту такої реєстрації прав особи на земельну ділянку.
Про те, що Мінфін видав три узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування плати за землю за певних умов, докладніше читайте тут>>
Однак в ситуації, що розглядається, кадастровий номер земельної ділянки зазначено в абз. 3 преамбули та п. 4.1 Додаткової угоди про спільну діяльність у будівництві ЖК.
Крім того, в п. 4.1 розд. 4 Угоди визначена частка у спільному майні Сторони-659, якою є відокремлене нежитлове приміщення певної площі в цокольному поверсі за певною будівельною адресою, на земельній ділянці за вказаним кадастровим номером з цільовим призначенням для багатоповерхового житлового будівництва. При цьому частка Сторони-2 відповідно зменшена на розмір частки Сторони-659.
Разом з тим, в ч. 2 ст. 12 Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено, що витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Виходячи з викладеного, у підприємства – власника нежилого приміщення в багатоквартирному будинку немає підстав у подальшому не сплачувати земельний податок та з нулями подавати уточнюючи декларації за 2017-2018 роки.
Крім того, підприємство може скористатися правом, наданим йому п. 52.1 ПКУ, та звернутися (з детальним описом своєї ситуації) до контролюючих органів за наданням йому безоплатної ІПК з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
При цьому, згідно з п. 52.4 ПКУ індивідуальні податкові консультації надаються:
- в усній формі – контролюючими органами та державними податковими інспекціями;
- у письмовій формі – контролюючими органами в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити