• Посилання скопійовано

Індексація орендної плати — це зміна розміру плати за договором

Юрособа здає в суборенду нежитлові приміщення. За договором плата за суборенду може бути змінена шляхом щорічної індексації з урахуванням офіційно встановленого Держстатом індексу інфляції, якщо він складає понад 100%. І це не потребує внесення змін у договір. Який індекс інфляції і за який місяць потрібно обрати, щоб виставити рахунок за суборенду на квітень?

Відповідно до ч. 3 ст. 762 ЦКУ договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном. Перегляд розміру плати — це внесення змін до договору щодо розміру оплати за орендоване приміщення, яке здійснюється, як правило, додатком до договору оренди в порядку та у строки, визначені самим договором або за домовленістю сторін. Такі умови визначені й у запитанні.

Таким чином, суборендатор має діяти у відповідності до положень укладеного договору суборенди.

Якщо у договорі передбачена саме щорічна індексація, то в такому разі орендна плата може бути переглянута наперед на рік часу з моменту встановлення (розрахунку) Мінстатом індексу інфляції за попередній рік.

Скажімо, Державна служба статистики України листом від 10.01.2017 р. №11.1-03/2-17 повідомила про те, що індекс споживчих цін (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини зони проведення АТО) у 2016 році (грудень до грудня попереднього року) становив 112,4 %. Відповідно цей індекс має бути підставою для внесення змін до Договору та перегляду саме річної суми орендної плати на 2017 рік. 

Втім сторони не позбавлені права внести зміни до договору та передбачити інший порядок індексації, скажімо, помісячно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025458
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520