• Посилання скопійовано

Особливості оприбуткування монітору, якщо у підприємства немає комп’ютера

Купувалися монітори для стаціонарних комп'ютерів, на яких зараз ніхто в компанії не працює, у всіх ноутбуки. Чи може компанія ставити на баланс цей монітор як МНМА (вартість нижче 6000 грн)?

Оскільки монітори придбавалися для стаціонарних комп’ютерів, а не для ноутбуків, вважаємо що їх придбання слід розглядати як придбання окремого активу. А ось якого активу, залежатиме від мети використання таких моніторів та облікової політики компанії. 

В залежності від тривалості використання активів та вартісного критерію малоцінності, встановленого компанією в бухгалтерському обліку, такі монітори можуть розглядатися як МНМА або як ОЗ. 

Нагадаємо, що аби актив був визнаний основним засобам або МНМА, строк його використання (який заплановано при його придбанні) повинен бути більше року (п. 4 П(С)БО 7). В інакшому випадку, такий матеріальний актив вважатиметься запасом (товаром, МШП тощо).  

У тому ж п. 5 П(С)БО 7 згадано, що підприємства можуть установлювати вартісні ознаки предметів, що входять до складу МНМА, у наказі про облікову політику. На практиці із метою збереження гармонії між бухгалтерським і податковим обліком часто встановлюють межу у 6000 грн. Якщо це так, то, якщо матеріальний актив до 6000 грн це МНМА, а якщо понад, то ОЗ.

Втім, варто зауважити, що згідно з п. 23 П(С)БО 7 нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта, який встановлюється підприємством/установою (у розпорядчому акті) при визнанні цього об'єкта активом (при зарахуванні на баланс), і призупиняється на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації.

Ми вважаємо, що якщо у підприємства буде відсутнє документальне підтвердження того, що такі монітори фактично використовуються у госпдіяльності підприємства (наприклад, акти приймання-передачі моніторів іншим особам у користування, договори із особами, що підтверджують виконання робіт, послуг для підприємства, для виконання яких їм надаються такі монітори т.п.), то говорити про експлуатацію моніторів неможна і амортизація за ними не нараховується. Такі монітори, якщо вони будуть кваліфіковані як необоротні активи, перебуватимуть на обліку в складі активів підприємства, але на відповідному субрахунку рахунку 15, до введення в експлуатацію, або списання, або продажу тощо.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025455
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520