• Посилання скопійовано

Особенности торговли со странами или территориями, имеющими оффшорный статус

Предприятие планирует со следующего года заняться экспортом товара в страну-оффшор. Каковы нюансы учета с оффшорами?

В случае торговли со странами или территориями, имеющими оффшорный статус, в части налогообложения прибыли нужно учитывать два варианта.

Вариант 1. Если предприятие в течение года имеет доходы (определенные по данным бухгалтерского учета) менее 50 млн грн, то объект обложения налогом на прибыль оно определяет также по данным бухгалтерского учета, без каких-либо корректировок или доначислений.  Таким объектом является финансовый результат до налогообложения. 

Вариант 2. Если предприятие в течение года имеет доходы (определенные по данным бухгалтерского учета) более 50 млн грн, и осуществляет экспортные операции с оффшорными странами (территориями), то контролируемыми признаются операции, объем (сумма) которых превышает 5 млн грн. Такой критерий использовался в 2015 году, а каким он будет в 2016 году – увидим исходя из последней редакции изменений в НКУ, которые будут опубликованы в ближайшее время. 

В этом случае, договорную стоимость экспортируемых товаров нужно будет сравнить с обычной ценой на них (если пользоваться терминологией действующей редакции статьи 39 НКУ – проверить на соответствие принципу вытянутой руки). Если обычная цена на экспортируемый товар будет выше договорной, то на разницу нужно будет увеличить объект обложения налогом на прибыль (провести корректировку финрезультата).

 Это прямо указывается в статье 140 НКУ

«140.5. Финансовый результат налогового (отчетного) периода увеличивается: 

140.5.1. на сумму превышения обычных цен над договорной (контрактной) стоимости реализованных товаров (работ, услуг) при осуществлении контролируемых операций в случаях, определенных статьей 39 настоящего Кодекса». 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025142
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025432
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202590
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520