Насамперед зазначимо, що кошти за оплату послуг оператора у межах вартості мобільних розмов, проведених працівником у виробничих цілях за умови, що мобільні телефони знаходяться на балансі підприємства, не розглядається як додаткове благо за наявності відповідних документів, які підтверджують використання мобільного зв’язку виключно у виробничих цілях. Зокрема, це угода про надання послуг мобільного зв’язку; список працівників, які забезпечуються мобільними телефонами у зв’язку з виробничою необхідністю; розрахункові документи, що надаються оператором мобільного зв’язку абоненту, у яких відображаються час переговорів і номер адресата, а також вартість розмов тощо. Таку ж думку на сьогодні мають й податківці у відповідній категорії ЗІР.
Вартість телефонних переговорів, у т.ч. роумінгу, проведених в особистих цілях та з особистих телефонів навіть для виробничих цілей, визнається доходом працівника (додатковим благом) згідно з пп. 164.2.17 ПК. Якщо додаткове благо надається у негрошовій формі, сума ПДФО обчислюється із застосуванням «натурального» коефіцієнта. У податковому розрахунку за формою №1ДФ такі виплати працівникам відображаються за ознакою доходу «126». У такому випадку також необхідно утримати військовий збір за ставкою 1,5% із вартості розмов.
Статтею 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI визначено, що ЄСВ нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.
Згідно з підпунктом 2.2.9 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 №5, фонд додаткової заробітної плати включає, зокрема, вартість безоплатно наданих окремим категоріям працівників послуг зв’язку та суми коштів на відшкодування їхньої оплати.
Отже, додаткове благо у вигляді суми відшкодування послуг зв’язку, у т.ч. роумінгу, включається до складу інших заохочувальних та компенсаційних виплат, та є базою для утримання з цього доходу ЄСВ.
В обліку такі утримання ПДФО, військового збору та ЄСВ, а також нарахування ЄСВ буде відображено за проведеннями: Д-т 949 К-т 661 – нарахування додаткового блага, Д-т 949 К-т 651 – нарахування ЄСВ на суму розмов, Д-т 661 К-т 651, 641, 642 – утримано ЄСВ, ПДФО, військовий збір.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись