• Посилання скопійовано

Суми відшкодування послуг зв’язку включаються до інших заохочувальних і компенсаційних виплат

ПрАТ уклало угоду про використання власних телефонів для начальників відділень і директора по контракту з Київстар. Поповнення коштів здійснюється згідно з їх використанням. До 01.01.2015 р. всі витрати заносились на рах. 441, у 2015 р. їх віднесли на рах. 949. ПДВ ПрАТ не відшкодовує, а дає в зобов'язання. Як це відобразити в обліку?

Насамперед зазначимо, що кошти за оплату послуг оператора у межах вартості мобільних розмов, проведених працівником у виробничих цілях за умови, що мобільні телефони знаходяться на балансі підприємства, не розглядається як додаткове благо за наявності відповідних документів, які підтверджують використання мобільного зв’язку виключно у виробничих цілях. Зокрема, це угода про надання послуг мобільного зв’язку; список працівників, які забезпечуються мобільними телефонами у зв’язку з виробничою необхідністю; розрахункові документи, що надаються оператором мобільного зв’язку абоненту, у яких відображаються час переговорів і номер адресата, а також вартість розмов тощо. Таку ж думку на сьогодні мають й податківці у відповідній категорії ЗІР.

Вартість телефонних переговорів, у т.ч. роумінгу, проведених в особистих цілях та з особистих телефонів навіть для виробничих цілей, визнається доходом працівника (додатковим благом) згідно з пп. 164.2.17 ПК. Якщо додаткове благо надається у негрошовій формі, сума ПДФО обчислюється із застосуванням «натурального» коефіцієнта. У податковому розрахунку за формою №1ДФ такі виплати працівникам відображаються за ознакою доходу «126». У такому випадку також необхідно утримати військовий збір за ставкою 1,5% із вартості розмов.

Статтею 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI визначено, що ЄСВ нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.

Згідно з підпунктом 2.2.9 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, фонд додаткової заробітної плати включає, зокрема, вартість безоплатно наданих окремим категоріям працівників послуг зв’язку та суми коштів на відшкодування їхньої оплати.

Отже, додаткове благо у вигляді суми відшкодування послуг зв’язку, у т.ч. роумінгу, включається до складу інших заохочувальних та компенсаційних виплат, та є базою для утримання з цього доходу ЄСВ.

В обліку такі утримання ПДФО, військового збору та ЄСВ, а також нарахування ЄСВ буде відображено за проведеннями: Д-т 949 К-т 661 – нарахування додаткового блага, Д-т 949 К-т 651 – нарахування ЄСВ на суму розмов, Д-т 661 К-т 651, 641, 642 – утримано ЄСВ, ПДФО, військовий збір.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202419
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202439
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202435
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202437
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024133