• Посилання скопійовано

Чи можна збільшити статутний капітал за допомогою поворотної фіндопомоги?

ТОВ має три засновники, два з яких надали товариству поворотну фінансову допомогу. ТОВ не може повернути фінансову допомогу. Чи можна за кошт поворотної фіндопомоги збільшити статутний капітал товариства двом засновникам? Які податкові наслідки для товариства та засновників (юридичної особи та фізичної)?

Збільшення розміру статутного капіталу може бути здійснено за кошт двох джерел:

При цьому, вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом (див. ч. 2 ст. 115 ЦКУ). 

Майном як особливим об'єктом вважаються майнові права та обов'язки. Майнові права є неспоживною річчю і визнаються речовими правами (див. ст. 190 ЦКУ).

Тобто кредиторську заборгованість можна зарахувати як внесок до статутного капіталу, якщо це передбачено рішенням учасників товариства. Більш детально див. нашу консультацію тут.

Як відобразити в обліку можна подивитися тут.

 

ПДВ

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (див. ст. 185 ПКУ).

Операція із внесення резидентом/нерезидентом до статутного капіталу прав вимоги кредиторської заборгованості в обмін на корпоративні права (частки у статутному капіталі), яка здійснюється у межах чинного господарського і цивільного законодавства, не є об'єктом оподаткування ПДВ (див. ІПК №826/6/99-00-07-03-02-06/ІПК від 27.02.2020 р.)

 

Податок на прибуток

Положеннями ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці з операцій із додаткового внесення майнових прав (див. ІПК №826/6/99-00-07-03-02-06/ІПК від 27.02.2020 р.)

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.

 

ПДФО та ВЗ

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного капіталу юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права (див. пп. 165.1.44 ПКУ). Тобто ПДФО така операція не оподатковується, як і ВЗ (див. пп. 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ)

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Яку умову доставки застосовувати – EXW чи CPT при доставці товару від постачальника покупцю?
    У підприємства бувають випадки, коли постачальник відправляє напряму товар на покупця. Тоді в ТТН Нової пошти вантажовідправником виступає підприємство і отримувачем товару покупець. Зникає момент яким чином товар, який ми купили, відправляється з адрес, які не є нашими складами. В цій ситуації не всі постачальники хочуть підписувати договори на разові придбання. Поки вирішили виходити з ситуації, щоб постачальник прописував у своїй видатковій накладній: Постачальник постачає товар на умовах "Франко-завод" EXW - адреса складу Постачальника або Нової пошти, звідки йде відправка. Чи краще використовувати умови CPT для таких ситуацій?
    Сьогодні 09:0025
  • Чи можна збільшити статутний капітал за допомогою поворотної фіндопомоги?
    ТОВ має три засновники, два з яких надали товариству поворотну фінансову допомогу. ТОВ не може повернути фінансову допомогу. Чи можна за кошт поворотної фіндопомоги збільшити статутний капітал товариства двом засновникам? Які податкові наслідки для товариства та засновників (юридичної особи та фізичної)?
    19.02.20251 373
  • Чи потрібно дисконтувати грошове забезпечення за договором підряду?
    Підприємство уклало договір підряду та окремо договір грошового забезпечення за цим договором (29.11.2023 р). Строк дії договору про грошове забезпечення дорівнює строку виконання робіт підприємством. Останній акт виконаних робіт за договором підряду датовано 22.05.2024 р. Замовник має повернути грошове забезпечення не пізніше 29.05.2024 р. Проте кошти було повернено 04.12.2024 р. Чи потрібно дисконтувати суму грошового забезпечення?
    27.01.2025243
  • Чи може головбух бюджетної організації працювати на іншій роботі?
    Головний бухгалтер комунальної установи (основне місце роботи – бюджетна неприбуткова організація). Чи може працювати за сумісництвом в ФГ, ТОВ, або по ЦПД в ГО по виконанні роботи за міжнародними грантами? Чи є законодавчі обмеження?
    03.01.2025429
  • Термін сплати векселя сплив: що далі?
    ТОВ – платник податку на прибуток та ПДВ видало простий вексель у 2010 р. (строк погашення 2020 р.), який пролонгувався. Останній запис – за пред’явленням, але не раніше 28.12.2023 р. Чи потрібно дисконтувати заборгованість за векселем? Строк пред’явлення - 28.12.2024 р. Коли визнати дохід, якщо вексель не буде погашено?
    30.12.202432