Збільшення розміру статутного капіталу може бути здійснено за кошт двох джерел:
- суми нерозподіленого прибутку (ст. 17 Закону про ТОВ);
- додаткових вкладів (ст. 18 Закону про ТОВ).
При цьому, вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом (див. ч. 2 ст. 115 ЦКУ).
Майном як особливим об'єктом вважаються майнові права та обов'язки. Майнові права є неспоживною річчю і визнаються речовими правами (див. ст. 190 ЦКУ).
Тобто кредиторську заборгованість можна зарахувати як внесок до статутного капіталу, якщо це передбачено рішенням учасників товариства. Більш детально див. нашу консультацію тут.
Як відобразити в обліку можна подивитися тут.
ПДВ
Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (див. ст. 185 ПКУ).
Операція із внесення резидентом/нерезидентом до статутного капіталу прав вимоги кредиторської заборгованості в обмін на корпоративні права (частки у статутному капіталі), яка здійснюється у межах чинного господарського і цивільного законодавства, не є об'єктом оподаткування ПДВ (див. ІПК №826/6/99-00-07-03-02-06/ІПК від 27.02.2020 р.)
Податок на прибуток
Положеннями ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці з операцій із додаткового внесення майнових прав (див. ІПК №826/6/99-00-07-03-02-06/ІПК від 27.02.2020 р.)
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.
ПДФО та ВЗ
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного капіталу юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права (див. пп. 165.1.44 ПКУ). Тобто ПДФО така операція не оподатковується, як і ВЗ (див. пп. 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ)
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити