• Посилання скопійовано

Плата за землю за договором сервітуту?

Сторона А має на підставі Акту на постійне користування земельну ділянку площею 8,3 га та сплачує земельний податок. Сторона Б бере в користування на підставі договору сервітуту у сторони А 3,5 га. Хто буде платником податку на землю? Чи може сторона Б подати декларацію з плати за землю на свої 3,5 га і сплатити їх до бюджету, а сторона А подати уточнюючу декларацію і зменшити свої зобов’язання?

Відповідно до пп. 269.1.1.2 ПКУ платниками плати за землю є землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування.

Об’єктом оподаткування плати за землю є земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування (пп. 270.1.1.3 ПКУ).

Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, або площа земельної ділянки, НГУ якої не проведено (п. 271.1 ПКУ).

Таким чином, платником земельного податку є землекористувач, який отримав у користування земельну ділянку державної чи комунальної власності на правах постійного користування.

Особа, яка користується ділянкою на правах сервітуту, не визначена платником плати за землю.

Тому в розглядуваній ситуації платником податку на землю буде виключно сторона А. Сторона Б не може бути платником плати за землю.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    Сьогодні 09:054
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025202
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202580
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520
  • Підстави для відмови у взятті на облік рахунку/електронного гаманця платника податків
    Підставою для відмови у взятті на облік рахунку/е-гаманця платника податків можуть бути, зокрема, відсутність платника податків на обліку в контролюючому органі, наявність судового рішення щодо заборони взяття рахунків/е-гаманців на облік у контролюючих органах
    06.03.202516