• Посилання скопійовано

Чи може засновник підприємства працювати за основним місцем на іншому підприємстві?

Найманий працівник хоче створити ТОВ і бути одноосібним засновником та керівником без отримання зарплати. Чи може найманий працівник суміщати свою основну роботу з роботою у створеному ним ТОВ?

Будь-яка фізособа має право згідно чинного законодавства створити юрособу або ФОП.

Крім того, найманий працівник, ставши засновником власного підприємства, має право управляти ним без оформлення трудових відносин та отримання заробітної плати. Про це детально ми писали тут.

Відповідно до ст. 43 Конституції України, кожний громадянин України право на працю, а також на створення державою умов для повного виконання цього права.

Згідно з ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Проте, є виняток, який міститься в ч. 5 ст. 40 Закону про ТОВ, яка стосується директора. В якій зазначено, що член виконавчого органу товариства не може без згоди загальних зборів учасників або наглядової ради товариства, а член наглядової ради товариства - без згоди загальних зборів учасників, зокрема бути членом виконавчого органу або наглядової ради іншого суб’єкта господарювання, що здійснює діяльність у сфері діяльності товариства.

Тобто директор одного ТОВ не може працювати директором іншого ТОВ без дозволу загальних зборів учасників або наглядової ради. 

А оскільки, в даній ситуації, засновник не буде директором створеного підприємства, а лише виконуватиме управлінські функції (і не потребує дозволу учасників), то діюче законодавство не містить заборони щодо роботи такого засновника за основним місцем роботи найманим працівником. 

Щодо паралельної діяльності фізособи у створеному ТОВ та роботою за основним місцем зазначимо: якщо це не шкодить виконанню роботи, то можна. Якщо є потреба у перебуванні працівника на роботі повний день, а на вирішення деяких питань у новоствореному підприємстві потрібен час, який припадає на робочі години, то це потрібно просто узгодити з керівником або розглянути можливість роботи на умовах неповного робочого часу. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

 • Плата за землю за договором сервітуту?
  Сторона А має на підставі Акту на постійне користування земельну ділянку площею 8,3 га та сплачує земельний податок. Сторона Б бере в користування на підставі договору сервітуту у сторони А 3,5 га. Хто буде платником податку на землю? Чи може сторона Б подати декларацію з плати за землю на свої 3,5 га і сплатити їх до бюджету, а сторона А подати уточнюючу декларацію і зменшити свої зобов’язання?
  18.10.202325
 • Відтермінування трустроку повернення ПФД, виданої працівнику
  24.02.2022 р. працівнику виплачена ПФД - 30 000 грн, повернення передбачалося здійснювати з вересня 2022 р. шляхом утримання із зарплати. Але керівник вирішив, що працівник може почати повертати кошти після завершення воєнного стану. Працівник написав заяву про відтермінування сплати позики. Які наслідки, якщо погашення почнеться після завершення воєнного стану і період погашення, вказаний в договорі вже сплив?
  29.09.202353
 • Чи може засновник підприємства працювати за основним місцем на іншому підприємстві?
  Найманий працівник хоче створити ТОВ і бути одноосібним засновником та керівником без отримання зарплати. Чи може найманий працівник суміщати свою основну роботу з роботою у створеному ним ТОВ?
  28.09.2023874
 • Чи стягується релігійною організацією туристичний збір з паломників?
  Релігійна організація розміщує на своїй території у власних приміщеннях паломників на безоплатній основі за рахунок цільової благодійної допомоги від іншої релігійної організації. В Акті використання цільових коштів зазначено: «В межах надання благодійної допомоги, сторона 2 надала кімнати для тимчасового перебування представників сторони 1 у період з … на 210 ночівель для 62 осіб, з яких...». Чи є сторона 2 податковим агентом з туристичного збору?
  22.09.202317
 • Коли сплине строк позовної давності для списання кредиторської заборгованості?
  ТОВ, платник податку на прибуток, застосовує коригування на податкові різниці, платник ПДВ. Має безнадійну кредиторську заборгованість від платника ПДВ, яка мала бути погашена 01.10.2018 р. Якою датою її списати після прийняття Закону № 3219?
  21.08.20232 443