• Посилання скопійовано

Перерва в роботі через розірвання договору оренди приміщення

ТОВ орендує виробниче приміщення, де працюють наймані працівники. Орендодавець в односторонньому порядку припинив дію договору оренди приміщення. А через 2 тижні оформив новий договір. Працівники через це не працювали, зарплату їм нараховано тільки за 2 тижні. Які наслідки чекають підприємство на випадок перевірки податковими органами та службою Держпраці?

Відразу зазначимо, що припинення (в односторонньому порядку чи за домовленістю сторін) та невчасне продовження договору оренди приміщення не є підставою для невиплати зарплати працівнику, бо це не його вина.

Тому, щоб уникнути непорозумінь з держорганами при перевірці та доводити правомірність нарахування зарплати тільки за два тижні, потрібно правильно документально все оформити.

Можна скористатися карантином та попросити працівників написати заяви на відпустку без збереження зарплати на підставі ч. 3 ст. 84 КЗпП та ч. 2 ст. 26 Закону про відпустки (на ті два тижні, які вони не працювали). А на підставі заяв працівників роботодавець повинен видати наказ про надання таких відпусток та провести відповідне відображення в Додатку 1 об’єднаної звітності, а саме зазначити в графі 13 кількість днів без збереження зарплати. Так можна зробити, якщо це звітний квартал.

Якщо зазначена ситуація склалася в попередніх кварталах, за які вже здано об’єднану звітність, потрібно подати об’єднану звітність з типом «Уточнююча». Оскільки виправлятиметься несумова помилка, в Додатку 1 уточнення проводитиметься за допомогою ознак «0» та «1» графи 25, тобто першим зазначається помилковий рядок з ознакою «1», другим рядком правильна інформація з ознакою «0». При цьому сумовий рядок таблиці має бути нульовим.

Звертаємо увагу, що при поданні об'єднаної звітності з типом «Уточнюючий» рядки з 06 по 110 не заповнюються. Але мають міститися обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01-05 та у рядку 031, а також інформація про додатки, у яких проводились коригування, та їх кількість, тобто у даному випадку, коригуватиметься Додаток 1, тож у рядку 061 потрібно вказати кількість додатків «1» та кількість його аркушів.

Як варіант, за невідпрацьовані два тижні можна виплатити працівникам оплату простою. Докладніше на тему простоїв читайте тут, тут, туттут та тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202554
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025147
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025461
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520