• Посилання скопійовано

Використання належної засновником техніки для потреб ФГ

Засновник ФГ використовує в діяльності ФГ (платник ЄП групи 3 неплатник ПДВ) належну йому сільгосптехніку, автотранспорт, без укладення жодних договорів. ПММ купуються на ФГ і списуються на собівартість. Як потрібно було оформляти техніку для використання ФГ?

Відповідно до ч. 3 ст. 96 ЦКУ учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов'язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов'язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 ГКУ суб’єкти господарювання мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Відповідно до ст. 20 Закону про ФГ майно ФГ належить йому на праві власності. ФГ має право здійснювати відчуження та набуття майна на підставі цивільно-правових угод.

Таким чином, потрібно розділяти майно засновника, як фізичної особи, і майно ФГ, як юридичної особи.

Якщо майно фізособи планується використовувати в діяльності ФГ, таке використання потрібно юридично оформити. Наприклад, фізособа може продати таке майно ФГ, може внести до складеного капіталу ФГ. В цих двох випадках право власності на майно переходить від фізособи до ФГ.

Можна оформити тимчасове користування майном – на підставі договору оренди (див. загальні норми в ст. 759 – ст. 786 ЦКУ, оренда транспортих засобів – ст. 798 – ст. 805 ЦКУ), позички (див. ст. 827 – ст. 836 ЦКУ) тощо. Основна відмінність позички від оренди – надання в користування без оплати.

Отже, приміром, оформивши користування позичкою чи орендою, ФГ отримує майно (сільгосптехніку, автотранспорт) у користування. Передачу в користування можуть оформляти актом приймання-передачі.

Отримавши майно в користування, ФГ має оформляти первинні документи, які підтверджують використання сільгосптехніки у господарській діяльності ФГ, в тому числі витрачання ПММ. Наприклад, для сільгосптехніки, яка виконує сільгоспроботи (посів, посадка, внесення добрив тощо) може оформлятися Обліковий лист тракториста-машиніста (сільгоспоблік, форма № 67 чи 67-Б). Роботу автотранспорту можна оформляти довідками, актами, подорожніми листами тощо.

Без наявності таких документів немає підтвердження того, що техніка використовувалася, немає підтвердження використання ПММ.

Якихось додаткових дозволів для здійснення операцій з використання техніки, як правило, немає.

Які податкові наслідки можуть чекати ФГ, якщо воно не оформляло договорів позички чи оренди на сільгосптехніку, автотранспорт, списувало ПММ без наявності підтвердних документів?

Об’єктом оподаткування ЄП групи 3 є дохід в грошовій формі (див. п. 292.1 ПКУ). Таким чином, використання неоформленої техніки на об’єкт оподаткування ЄП не впливає.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

 • Чи стягується релігійною організацією туристичний збір з паломників?
  Релігійна організація розміщує на своїй території у власних приміщеннях паломників на безоплатній основі за рахунок цільової благодійної допомоги від іншої релігійної організації. В Акті використання цільових коштів зазначено: «В межах надання благодійної допомоги, сторона 2 надала кімнати для тимчасового перебування представників сторони 1 у період з … на 210 ночівель для 62 осіб, з яких...». Чи є сторона 2 податковим агентом з туристичного збору?
  22.09.202313
 • Коли сплине строк позовної давності для списання кредиторської заборгованості?
  ТОВ, платник податку на прибуток, застосовує коригування на податкові різниці, платник ПДВ. Має безнадійну кредиторську заборгованість від платника ПДВ, яка мала бути погашена 01.10.2018 р. Якою датою її списати після прийняття Закону № 3219?
  21.08.20232 021
 • Як декілька підприємств можуть зібрати кошти для придбання техніки для ЗСУ?
  Декілька підприємств з різними формами власності та різними системами оподаткування хочуть зібрати кошти і придбати військову техніку для передачі ЗСУ. Як це найкраще зробити? Варіанти – перерахувати кошти: 1) одному з підприємств, які беруть участь; 2) громадській організації; 3) благодійній організації. Як правильно документально оформити?
  21.08.202332
 • Який метод ТЦУ обрати?
  Компанія купила на позабіржовому ринку державні облігації США у нерезидента. Облігації допущені до обігу на ринку України згідно з Постановою КМУ. Угода підпадає під контрольовану операцію. Раніше подібних (зіставних) операцій у компанії, а також у нерезидента не було. На ринку України згідно з відкритими джерелами співставних операцій (торгів з такими облігаціями) не було ні на біржі, ні поза біржою. Який метод обрати для виконання вимог ТЦУ?
  12.07.202359
 • Благодійна допомога членам сім’ї загиблих військовослужбовців
  До фонду звертаються члени загиблих військовослужбовців про надання нецільової благодійної допомоги. Чи може фонд надавати благодійну допомогу, яка не включається до оподаткування у будь-якої сумі (вартості), тобто більше, ніж 3760 грн? Чи може така благодійна допомога бути систематичною протягом року, кожного місяця?
  30.06.202367