Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Використання належної засновником техніки для потреб ФГ

Засновник ФГ використовує в діяльності ФГ (платник ЄП групи 3 неплатник ПДВ) належну йому сільгосптехніку, автотранспорт, без укладення жодних договорів. ПММ купуються на ФГ і списуються на собівартість. Як потрібно було оформляти техніку для використання ФГ?

Відповідно до ч. 3 ст. 96 ЦКУ учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов'язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов'язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 ГКУ суб’єкти господарювання мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Відповідно до ст. 20 Закону про ФГ майно ФГ належить йому на праві власності. ФГ має право здійснювати відчуження та набуття майна на підставі цивільно-правових угод.

Таким чином, потрібно розділяти майно засновника, як фізичної особи, і майно ФГ, як юридичної особи.

Якщо майно фізособи планується використовувати в діяльності ФГ, таке використання потрібно юридично оформити. Наприклад, фізособа може продати таке майно ФГ, може внести до складеного капіталу ФГ. В цих двох випадках право власності на майно переходить від фізособи до ФГ.

Можна оформити тимчасове користування майном – на підставі договору оренди (див. загальні норми в ст. 759 – ст. 786 ЦКУ, оренда транспортих засобів – ст. 798 – ст. 805 ЦКУ), позички (див. ст. 827 – ст. 836 ЦКУ) тощо. Основна відмінність позички від оренди – надання в користування без оплати.

Отже, приміром, оформивши користування позичкою чи орендою, ФГ отримує майно (сільгосптехніку, автотранспорт) у користування. Передачу в користування можуть оформляти актом приймання-передачі.

Отримавши майно в користування, ФГ має оформляти первинні документи, які підтверджують використання сільгосптехніки у господарській діяльності ФГ, в тому числі витрачання ПММ. Наприклад, для сільгосптехніки, яка виконує сільгоспроботи (посів, посадка, внесення добрив тощо) може оформлятися Обліковий лист тракториста-машиніста (сільгоспоблік, форма № 67 чи 67-Б). Роботу автотранспорту можна оформляти довідками, актами, подорожніми листами тощо.

Без наявності таких документів немає підтвердження того, що техніка використовувалася, немає підтвердження використання ПММ.

Якихось додаткових дозволів для здійснення операцій з використання техніки, як правило, немає.

Які податкові наслідки можуть чекати ФГ, якщо воно не оформляло договорів позички чи оренди на сільгосптехніку, автотранспорт, списувало ПММ без наявності підтвердних документів?

Об’єктом оподаткування ЄП групи 3 є дохід в грошовій формі (див. п. 292.1 ПКУ). Таким чином, використання неоформленої техніки на об’єкт оподаткування ЄП не впливає.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Сільське господарство

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі