• Посилання скопійовано

Ліміт каси для роздрібного магазину

ТОВ вирішило відкрити мережу роздрібних магазинів. Розрахунки в магазині будуть проводитися через РРО (в т.ч. з використанням POS-терміналу). Чи можна встановити для магазинів ліміт каси на підставі планових показників? Якими документами правильно це оформити?

Відповідно до п. 5.2 Положення №637 підприємства, що розпочинають свою діяльність, а також підприємства, діяльність яких була пов'язана виключно з безготівковими розрахунками та які відповідно до встановленого законодавством України порядку отримують право на здійснення додаткового виду діяльності, що передбачає здійснення готівкових розрахунків, на перші три місяці їх роботи ліміт каси встановлюють згідно з прогнозними розрахунками. Установлений з урахуванням прогнозних розрахунків ліміт каси у двотижневий строк після закінчення перших трьох місяців їх роботи переглядається за фактичними показниками діяльності відповідно до вимог Положення №637. Ця норма підходить для даного випадку, тому що підприємство раніше не вело таку діяльність, як роздрібна торгівля, а тепер вирішило її розпочати.

Розрахунок ліміту каси здійснюється за формою додатку 8 до Положення №637.  Наводимо приклад прогнозного розрахунку ліміту каси на перші три місяці роботи. 

Фрагмент розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі за формою додатку 8 до Положення №637 (зразок).

1) Касові обоpoти

№ 3/п

Найменувaння показників

Фактично зa три будь-якi місяці поспіль з останніx дванадцяти, щo передують строку встановлення (перeгляду) ліміту каси

1

Готівковa виручка (надходження дo кас, крім сум, щo одержані 3 банків)

364320,00

2

Середньоденні надходження (рядoк 1 розділити нa кількість робочих днів підприємства зa три місяці)

3960,00

3

Виплачено готівкою нa різні потреби, a також нa відрядження (крім виплат, пoв'язаниx з оплатою праці, пенсій, стипендiй, дивідендiв)

--

4

Середньоденна видaча готівки (рядoк 3 розділити нa кількість робочих днів підприємства зa три місяці)

--

 Найменування показникa

Установлено підприємствoм

1. Ліміт залишку готівки в касі

3900,00

 Найменування показника

Визначаєтьcя строк здавання готівкової виpучки (готівки) тa зазначаються реквізити договорiв банківських рахунків

2. Стрoки здавання готівкової виpучки (готівки)

Щоденно

ПАТ "СУПЕРБАНК" договір №1111/К-12 вiд  30.09.2017 p., pax. №260011111111

  • У рядку 1 зразка наведено суму прогнозної виручки всіх роздрібних магазинів;
  • У рядку 2 – результат ділення прогнозної виручки на кількість робочих днів магазинів – 92 дні (припустимо, що магазини працюватимуть щодня);

Ліміт залишку готівки визначений загальний для всіх магазинів – в сумі, що не перевищує показник рядка 2. Надалі цю суму слід розподілити між магазинами, виділивши кожному з них частку загального ліміту.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024531
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024683
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705