• Посилання скопійовано

Ліміт каси для роздрібного магазину

ТОВ вирішило відкрити мережу роздрібних магазинів. Розрахунки в магазині будуть проводитися через РРО (в т.ч. з використанням POS-терміналу). Чи можна встановити для магазинів ліміт каси на підставі планових показників? Якими документами правильно це оформити?

Відповідно до п. 5.2 Положення №637 підприємства, що розпочинають свою діяльність, а також підприємства, діяльність яких була пов'язана виключно з безготівковими розрахунками та які відповідно до встановленого законодавством України порядку отримують право на здійснення додаткового виду діяльності, що передбачає здійснення готівкових розрахунків, на перші три місяці їх роботи ліміт каси встановлюють згідно з прогнозними розрахунками. Установлений з урахуванням прогнозних розрахунків ліміт каси у двотижневий строк після закінчення перших трьох місяців їх роботи переглядається за фактичними показниками діяльності відповідно до вимог Положення № 637. Ця норма підходить для даного випадку, тому що підприємство раніше не вело таку діяльність, як роздрібна торгівля, а тепер вирішило її розпочати.

Розрахунок ліміту каси здійснюється за формою додатку 8 до Положення №637.  Наводимо приклад прогнозного розрахунку ліміту каси на перші три місяці роботи. 

Фрагмент розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі за формою додатку 8 до Положення №637 (зразок).

1) Касові обоpoти

№ 3/п

Найменувaння показників

Фактично зa три будь-якi місяці поспіль з останніx дванадцяти, щo передують строку встановлення (перeгляду) ліміту каси

1

Готівковa виручка (надходження дo кас, крім сум, щo одержані 3 банків)

364320,00

2

Середньоденні надходження (рядoк 1 розділити нa кількість робочих днів підприємства зa три місяці)

3960,00

3

Виплачено готівкою нa різні потреби, a також нa відрядження (крім виплат, пoв'язаниx з оплатою праці, пенсій, стипендiй, дивідендiв)

--

4

Середньоденна видaча готівки (рядoк 3 розділити нa кількість робочих днів підприємства зa три місяці)

--

 Найменування показникa

Установлено підприємствoм

1. Ліміт залишку готівки в касі

3900,00

 Найменування показника

Визначаєтьcя строк здавання готівкової виpучки (готівки) тa зазначаються реквізити договорiв банківських рахунків

2. Стрoки здавання готівкової виpучки (готівки)

Щоденно

ПАТ "СУПЕРБАНК" договір № 1111/К-12 вiд  30.09.2017 p., pax. №260011111111

  • У рядку 1 зразка наведено суму прогнозної виручки всіх роздрібних магазинів;
  • У рядку 2 – результат ділення прогнозної виручки на кількість робочих днів магазинів – 92 дні (припустимо, що магазини працюватимуть щодня);

Ліміт залишку готівки визначений загальний для всіх магазинів – в сумі, що не перевищує показник рядка 2. Надалі цю суму слід розподілити між магазинами, виділивши кожному з них частку загального ліміту.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.2024376
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202442
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202465
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024113
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024600