Відповідно до п. 2.6 Положення №637, готівка, яка надходить до кас, має своєчасно (у день її одержання) та у повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки у касах підприємств, які проводять розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 Положення №637, є здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням розрахункових книжок датою оприбуткування готівки є здійснення обліку зазначеної готівки у повній сумі фактичних надходжень у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків (Z-звіту) РРО (даних розрахункових книжок).
У разі якщо суму готівки проведено через РРО і занесено до КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, проте у день її одержання не проведено у касовій книзі (з вини касира чи з технічних причин), така готівка вважається несвоєчасно оприбуткованою у касі підприємства.
Крім того, у разі якщо суму готівки проведено через РРО, зроблено відповідний запис у касовій книзі у день надходження готівки та проведено її щоденну інкасацію для зарахування на поточний рахунок підприємства, проте суму готівки не проведено у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, такий випадок може кваліфікуватися як неоприбуткування.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити