• Посилання скопійовано

Продаж за готівку продукції власного виробництва: що з РРО?

Підприємство-єдинник IV групи розводить велику рогату худобу. Чи потрібно застосовувати РРО при реалізації продукції власного виробництва? Чи діє граничний розмір річного обсягу розрахунків із продажу продукції власного виробництва згідно зі ст. 10 Закону про РРО?

Про особливості проведення готівкових розрахунків у разі реалізації продукції власного виробництва було розглянуто в консультації: Реалізація товарів за готівковий розрахунок у сільгосппідприємства: нюанси обліку.

Так, за п. 1 ст. 9 Закону про РРО, при  здійсненні  торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами  і  організаціями усіх форм власності, крім  підприємств  торгівлі  та  громадського  харчування,  у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та  видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. 

Зауважимо, що підприємство визнається підприємством торгівлі або громадського харчування, якщо статутом підприємства визначено основним видом діяльності торгівля або громадське харчування та проведення діяльності відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року №833 „Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення”.  

Отже, підприємство, зазначене у запитанні, має право не застосовувати РРО в разі продажу продукції власного виробництва, оскільки не належить до підприємств торгівлі та громадського харчування, і наразі законодавчо не встановлено обсяг доходів таких підприємств від продажу власної продукції, яким обмежується право на незастосування РРО.   

Норма ст. 10 Закону про РРО поширюється на перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО. Цей перелік затверджено постановою КМУ «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 23.08.2000 р. №1336 (далі – Постанова №1336).

Постановою №1336 також встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) за переліком, у разі перевищення якого застосування РРО є обов'язковим. 

Так, для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 2, 3, 5, 6, 13, 14, 1617, 22, 23, 27 переліку граничний розмір дорівнюється - 200 тис. грн на один суб'єкт господарської діяльності, а визначених операцій у пунктах 4 і 7 переліку - 75 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг). 

Зверніть увагу! Для форм і умов проведення цієї діяльності, визначених у пунктах 1, 8, 9, 10, 11, 15, 18, 19, 20, 2124, 25 і 26 переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.

Ще раз наголосимо, що ст. 10 Закону про РРО поширюється тільки на перелік форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Підприємство-єдиноподатник 4 групи, яке займається розведенням великої рогатої худоби, до них не відноситься. Саме тому воно може здійснювати продаж продукції власного виробництва без застосування РРО через касу підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»