• Посилання скопійовано

Продаж за готівку продукції власного виробництва: що з РРО?

Підприємство-єдинник IV групи розводить велику рогату худобу. Чи потрібно застосовувати РРО при реалізації продукції власного виробництва? Чи діє граничний розмір річного обсягу розрахунків із продажу продукції власного виробництва згідно зі ст. 10 Закону про РРО?

Про особливості проведення готівкових розрахунків у разі реалізації продукції власного виробництва було розглянуто в консультації: Реалізація товарів за готівковий розрахунок у сільгосппідприємства: нюанси обліку.

Так, за п. 1 ст. 9 Закону про РРО, при  здійсненні  торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами  і  організаціями усіх форм власності, крім  підприємств  торгівлі  та  громадського  харчування,  у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та  видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. 

Зауважимо, що підприємство визнається підприємством торгівлі або громадського харчування, якщо статутом підприємства визначено основним видом діяльності торгівля або громадське харчування та проведення діяльності відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року №833 „Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення”.  

Отже, підприємство, зазначене у запитанні, має право не застосовувати РРО в разі продажу продукції власного виробництва, оскільки не належить до підприємств торгівлі та громадського харчування, і наразі законодавчо не встановлено обсяг доходів таких підприємств від продажу власної продукції, яким обмежується право на незастосування РРО.   

Норма ст. 10 Закону про РРО поширюється на перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО. Цей перелік затверджено постановою КМУ «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 23.08.2000 р. №1336 (далі – Постанова №1336).

Постановою №1336 також встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) за переліком, у разі перевищення якого застосування РРО є обов'язковим. 

Так, для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 2, 3, 5, 6, 13, 14, 1617, 22, 23, 27 переліку граничний розмір дорівнюється - 200 тис. грн на один суб'єкт господарської діяльності, а визначених операцій у пунктах 4 і 7 переліку - 75 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг). 

Зверніть увагу! Для форм і умов проведення цієї діяльності, визначених у пунктах 1, 8, 9, 10, 11, 15, 18, 19, 20, 2124, 25 і 26 переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.

Ще раз наголосимо, що ст. 10 Закону про РРО поширюється тільки на перелік форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Підприємство-єдиноподатник 4 групи, яке займається розведенням великої рогатої худоби, до них не відноситься. Саме тому воно може здійснювати продаж продукції власного виробництва без застосування РРО через касу підприємства.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202514
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6201
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025803
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564