• Посилання скопійовано

Для роздруку фіскальних чеків під операційним днем роботи закладу можна вважати робочу зміну РРО

Друкувати Z-звіт потрібно в межах календарного дня чи в межах робочої зміни РРО, якщо ресторан працюватиме з 09.00 ранку до 02.00 ночі?

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону про РРО, госпсуб'єкти, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані щоденно друкувати на РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій. 

Слід врахувати що Закон про РРО не мiстить прив’язки термiну «щоденне друкування» до однiєї календарної дати. Законодавець лише вимагає проведення щоденного друкування звiтiв, яке повинно бути виконано не пiзнiше 24 годин пiсля початку змiни роботи РРО, тобто пiсля проведення першої розрахункової операції. 

Тому, час початку i кiнця змiни РРО може не збiгатися iз календарною датою їх початку та закiнчення, що не порушує вимог п. 9 ст.3 Закону про РРО. Потрібно враховувати факт часу початку змiни РРО, який є обов’язковим для визначення початку перебiгу 24-годинної змiни роботи РРО. Отже, фiскальнi звiтнi чеки повиннi роздруковуватися наприкiнцi робочої змiни. Наш висновок підтверджується Ухвалою Одеського Апеляційного суду України від 31.01.2014 р. Справа № 821/2073/13-а. У згаданій  Ухвалі суд вважає, що оскiльки позивачем застосовувався РРО, велася КОРО, в якiй записувалася готiвка, що надходила вiд РРО, тобто оприбутковувалася у повному обсязi, порушень касової дисципліні не має.

Відповідно до п. 2.6 Положення № 637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). 

Щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування, слід враховувати вимоги Постанови КМУ від 18.02.2002 р. №199 "Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування". Фіскальна інформація, це інформація про обсяг розрахункових операцій, проведених через реєстратор у фіскальному режимі роботи, що заноситься до фіскальної пам'яті цього реєстратора за підсумками дня або будь-якого іншого періоду. Зміна, це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту (Z-звіт, це денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора).

Отже, під поняттям дня, в т. ч. операційного дня роботи закладу, можна вважати робочу зміну РРО. Від себе рекомендуємо, видати розпорядження від керівництва, в якому зазначити режим роботи закладу і порядок щоденного виконання записів про рух готівки та роздруку фiскальних звiтних чеків.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20245571
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202444
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 414
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202498
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202485