• Посилання скопійовано

Для роздруку фіскальних чеків під операційним днем роботи закладу можна вважати робочу зміну РРО

Друкувати Z-звіт потрібно в межах календарного дня чи в межах робочої зміни РРО, якщо ресторан працюватиме з 09.00 ранку до 02.00 ночі?

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону про РРО, госпсуб'єкти, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані щоденно друкувати на РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій. 

Слід врахувати що Закон про РРО не мiстить прив’язки термiну «щоденне друкування» до однiєї календарної дати. Законодавець лише вимагає проведення щоденного друкування звiтiв, яке повинно бути виконано не пiзнiше 24 годин пiсля початку змiни роботи РРО, тобто пiсля проведення першої розрахункової операції. 

Тому, час початку i кiнця змiни РРО може не збiгатися iз календарною датою їх початку та закiнчення, що не порушує вимог п. 9 ст.3 Закону про РРО. Потрібно враховувати факт часу початку змiни РРО, який є обов’язковим для визначення початку перебiгу 24-годинної змiни роботи РРО. Отже, фiскальнi звiтнi чеки повиннi роздруковуватися наприкiнцi робочої змiни. Наш висновок підтверджується Ухвалою Одеського Апеляційного суду України від 31.01.2014 р. Справа №821/2073/13-а. У згаданій  Ухвалі суд вважає, що оскiльки позивачем застосовувався РРО, велася КОРО, в якiй записувалася готiвка, що надходила вiд РРО, тобто оприбутковувалася у повному обсязi, порушень касової дисципліні не має.

Відповідно до п. 2.6 Положення №637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). 

Щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування, слід враховувати вимоги Постанови КМУ від 18.02.2002 р. №199 "Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування". Фіскальна інформація, це інформація про обсяг розрахункових операцій, проведених через реєстратор у фіскальному режимі роботи, що заноситься до фіскальної пам'яті цього реєстратора за підсумками дня або будь-якого іншого періоду. Зміна, це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту (Z-звіт, це денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора).

Отже, під поняттям дня, в т. ч. операційного дня роботи закладу, можна вважати робочу зміну РРО. Від себе рекомендуємо, видати розпорядження від керівництва, в якому зазначити режим роботи закладу і порядок щоденного виконання записів про рух готівки та роздруку фiскальних звiтних чеків.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    Сьогодні 10:103
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 5811
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202537
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025782
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202560