• Посилання скопійовано

Як краще внести готівку на рахунок ОСББ?

ОСББ вносить зміни до ЄДР – нова редакція статуту та інші нормативні документи. Для цього зібрали кошти (внески) у співвласників під підпис і тепер потрібно їх внести на рахунок в банку ОСББ від співвласників. Банк порекомендував, щоб не було комісій, спочатку внести кошти на карту фізособи (голови ОСББ), а потім з цієї карти перерахувати на поточний рахунок ОСББ від імені співвласника. Чи варто так робити?

Внески до ОСББ можуть вноситися в касу або на рахунок ОСББ у банку. Якщо внести внески в касу, то з моменту внесення вони стають власністю ОСББ, яке може від свого імені внести їх на свій рахунок у банку як власні кошти. Якщо банк бере комісію за цю операцію, то її доведеться сплатити.

При цьому надходження готівки від співвласників  потрібно оформити прибутковими касовими ордерами. РРО для цих операцій не потрібно – докладніше про це тут>>

Також кожний співвласник може самостійно перераховувати кошти на рахунок ОСББ – для цього теж не потрібно РРО. Комісії банків за їх наявності сплачують самі платники, а якщо умовами обслуговування рахунку ОСББ передбачена комісія за надходження коштів з отримувача, то її теж не уникнути.

Запропонований банком варіант має свої податкові наслідки, про які банк не зобов’язаний повідомляти клієнтів. А саме: якщо інші особи будуть перераховувати кошти на особистий рахунок голови ОСББ (або будь-якої іншої фізичної особи), або передавати йому готівку, то ці кошти є оподатковуваним доходом фізособи-отримувача і у нього з’являється обов’язок самостійно задекларувати такий дохід у річній декларації про майновий стан і доходи. Тому ми не рекомендуємо користуватись цією порадою.

Нажаль, в даному випадку голова ОСББ не може внести кошти на рахунок у банку як підзвітна особа, тому що це касова операція і повинна виконуватись тільки касиром юридичної особи. Докладніше про роботу касира читайте у наших матеріалах тут та тут>>

Як варіант, голова ОСББ може внести цю готівку як власні кошти на свій рахунок у банку, але тоді виникають питання, на якій підставі голова вважає ці кошти власними, адже вони де-факто були зібрані співвласниками, і де тоді ті кошти, що були зібрані. А раз це не власні кошти, що належать голові, то виникає питання про їх декларування та оподаткування.

Отже, найбезпечніший варіант – це оприбуткувати готівку в касу ОСББ прибутковими касовими ордерами від кожного співвласника, а потім внести її на рахунок ОСББ як власні кошти юридичної особи через касира. Обов’язки касира може виконувати і голова ОСББ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    Сьогодні 11:0492
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705