• Посилання скопійовано

Як краще внести готівку на рахунок ОСББ?

ОСББ вносить зміни до ЄДР – нова редакція статуту та інші нормативні документи. Для цього зібрали кошти (внески) у співвласників під підпис і тепер потрібно їх внести на рахунок в банку ОСББ від співвласників. Банк порекомендував, щоб не було комісій, спочатку внести кошти на карту фізособи (голови ОСББ), а потім з цієї карти перерахувати на поточний рахунок ОСББ від імені співвласника. Чи варто так робити?

Внески до ОСББ можуть вноситися в касу або на рахунок ОСББ у банку. Якщо внести внески в касу, то з моменту внесення вони стають власністю ОСББ, яке може від свого імені внести їх на свій рахунок у банку як власні кошти. Якщо банк бере комісію за цю операцію, то її доведеться сплатити.

При цьому надходження готівки від співвласників  потрібно оформити прибутковими касовими ордерами. РРО для цих операцій не потрібно – докладніше про це тут>>

Також кожний співвласник може самостійно перераховувати кошти на рахунок ОСББ – для цього теж не потрібно РРО. Комісії банків за їх наявності сплачують самі платники, а якщо умовами обслуговування рахунку ОСББ передбачена комісія за надходження коштів з отримувача, то її теж не уникнути.

Запропонований банком варіант має свої податкові наслідки, про які банк не зобов’язаний повідомляти клієнтів. А саме: якщо інші особи будуть перераховувати кошти на особистий рахунок голови ОСББ (або будь-якої іншої фізичної особи), або передавати йому готівку, то ці кошти є оподатковуваним доходом фізособи-отримувача і у нього з’являється обов’язок самостійно задекларувати такий дохід у річній декларації про майновий стан і доходи. Тому ми не рекомендуємо користуватись цією порадою.

Нажаль, в даному випадку голова ОСББ не може внести кошти на рахунок у банку як підзвітна особа, тому що це касова операція і повинна виконуватись тільки касиром юридичної особи. Докладніше про роботу касира читайте у наших матеріалах тут та тут>>

Як варіант, голова ОСББ може внести цю готівку як власні кошти на свій рахунок у банку, але тоді виникають питання, на якій підставі голова вважає ці кошти власними, адже вони де-факто були зібрані співвласниками, і де тоді ті кошти, що були зібрані. А раз це не власні кошти, що належать голові, то виникає питання про їх декларування та оподаткування.

Отже, найбезпечніший варіант – це оприбуткувати готівку в касу ОСББ прибутковими касовими ордерами від кожного співвласника, а потім внести її на рахунок ОСББ як власні кошти юридичної особи через касира. Обов’язки касира може виконувати і голова ОСББ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202513
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6151
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025799
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564