• Посилання скопійовано

Застосування РРО при отриманні оплати через термінал самообслуговування

ФОП надає послуги миття автомобілів на мийці самообслуговування. Мийка працює цілодобово, робочий час працівників з 10:00 до 19:00. Оплата від покупців здійснюється через термінал самообслуговування готівкою та платіжними картками. Чи можливо кошти, отримані через термінал після 19:00, проводити через РРО наступного робочого дня?

В ІПК ДПСУ від 29.04.2021 р. №1772/IПК/99-00-07-05-01-06 зазначено:

«Якщо розрахунок суб'єктом господарювання було здійснено із застосуванням платіжних систем або ПТКС, які належать банкам (або фінансовим установам), і зарахування коштів було проведено на розрахунковий рахунок, застосування РРО для такого суб'єкта є необов'язковим.

Разом з цим розрахунки із застосуванням терміналів самообслуговування фінансової установи потребують застосування РРО, і обов'язок його застосування покладається на власника таких терміналів самообслуговування. Таким чином, обов'язок застосовувати РРО у надавача послуг, який отримує оплату за них через розрахунковий рахунок від фінансових установ, також не виникає».

Тобто, якщо на території ФОП розміщено термінал самообслуговування, який належить фінансовій установі, через який отримується оплата за послуги, які надає ФОП, то застосовувати РРО має фінансова установа, а не ФОП. ФОП не зобов’язаний застосовувати РРО.

Про це ми також писали тут.

Але якщо термінал самообслуговування належить комерційному агенту банку чи небанківській фінансовій установі, то деколи податкова консультує, що суб’єкту господарювання, який продає товари, послуги, потрібно застосовувати РРО. Про це ми писали тут.

Хоча, на наш погляд, така думка неправомірна. Застосовувати РРО в такій ситуації має комерційний агент банку чи небанківська фінансова установа, але ніяк не продавець послуг.

Продавець послуг отримає оплату на свій банківський рахунок. І для нього така оплата буде безготівковою.

Якщо ФОП буде застосовувати РРО, то кошти, отримані через термінал самообслуговування в неробочий час працівників, потрібно провести через РРО наступного робочого дня. Про це ми писали тут.

Схожi консультації читаємо і в ІПК. Наприклад, в ІПК ДПСУ від 13.03.2020 р. №1032/6/99-00-05-04-01-06/ІПК: «Розрахунковий документ роздруковується на РРО у робочі години у магазині…».

Але варто зазначити, що в Законі про РРО, інших нормативних документах, зазначена ситуація не врегульована. Тому для уникнення непорозумінь може бути доцільним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    Сьогодні 14:3367
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202439
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 395
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202488
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202481