В ІПК ДПСУ від 29.04.2021 р. №1772/IПК/99-00-07-05-01-06 зазначено:
«Якщо розрахунок суб'єктом господарювання було здійснено із застосуванням платіжних систем або ПТКС, які належать банкам (або фінансовим установам), і зарахування коштів було проведено на розрахунковий рахунок, застосування РРО для такого суб'єкта є необов'язковим.
Разом з цим розрахунки із застосуванням терміналів самообслуговування фінансової установи потребують застосування РРО, і обов'язок його застосування покладається на власника таких терміналів самообслуговування. Таким чином, обов'язок застосовувати РРО у надавача послуг, який отримує оплату за них через розрахунковий рахунок від фінансових установ, також не виникає».
Тобто, якщо на території ФОП розміщено термінал самообслуговування, який належить фінансовій установі, через який отримується оплата за послуги, які надає ФОП, то застосовувати РРО має фінансова установа, а не ФОП. ФОП не зобов’язаний застосовувати РРО.
Про це ми також писали тут.
Але якщо термінал самообслуговування належить комерційному агенту банку чи небанківській фінансовій установі, то деколи податкова консультує, що суб’єкту господарювання, який продає товари, послуги, потрібно застосовувати РРО. Про це ми писали тут.
Хоча, на наш погляд, така думка неправомірна. Застосовувати РРО в такій ситуації має комерційний агент банку чи небанківська фінансова установа, але ніяк не продавець послуг.
Продавець послуг отримає оплату на свій банківський рахунок. І для нього така оплата буде безготівковою.
Якщо ФОП буде застосовувати РРО, то кошти, отримані через термінал самообслуговування в неробочий час працівників, потрібно провести через РРО наступного робочого дня. Про це ми писали тут.
Схожi консультації читаємо і в ІПК. Наприклад, в ІПК ДПСУ від 13.03.2020 р. №1032/6/99-00-05-04-01-06/ІПК: «Розрахунковий документ роздруковується на РРО у робочі години у магазині…».
Але варто зазначити, що в Законі про РРО, інших нормативних документах, зазначена ситуація не врегульована. Тому для уникнення непорозумінь може бути доцільним отримати індивідуальну податкову консультацію.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити