• Посилання скопійовано

Як заповнити ПКО та ВКО при інкасації готівки?

Підприємство надає стоматологічні послуги. Приймається плата за послуги з видачею чека РРО. Для зарахування готівки в банк є послуги інкасації. Як в касовій книзі записувати прибуткові та видаткові касові ордери?

Відповідно до п. 6 розділу ІІІ Порядку №547, внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.

Якщо інкасація готівки відбувається безпосередньо з місця проведення розрахунків з клієнтами, то вилучення готівки зі скриньки РРО слід оформити операцією "службова видача" на суму готівки, що передана інкасаторам.

Прибутковий касовий ордер в даному випадку не складається, оскільки готівка фізично не передається в головну касу підприємства.

На підставі чеку РРО "службова видача" та Z-звіту в бухобліку робиться запис:

  • Дт 333 Кт 301/РРО – інкасована готівка передана інкасаторам безпосередньо після вилучення її з РРО;
  • Дт 311 Кт 333 – зараховано інкасовану готівку на рахунок у банку – на підставі виписки банку.

Відповідно, не складається і видатковий касовий ордер, тож в касовій книзі ці операції теж не відображаються.

Вилучення інкасованої готівки буде відображено у Z-звіті РРО за цей день.

Якщо готівка фактично переміщується зі скриньки РРО до головної каси, тобто оператор РРО вносить готівку в касу, де її приймає касир (і тільки в цьому випадку!) складається прибутковий касовий ордер, а в РРО формується чек «службова видача». Далі, якщо готівку на інкасацію здає касир підприємства з головної каси (а не оператор РРО!), така інкасація оформлюється видатковим касовим ордером.

При переміщенні готівки з РРО до головної каси у прибутковому касовому ордері зазначається:

  • У реквізиті «Кореспондуючий рахунок, субрахунок» зазначається 301/РРО або інший субрахунок, на якому ведеться облік готівки, що перебуває в скриньці РРО;
  • У реквізиті «Прийнято від» - прізвище оператора РРО, який вилучив готівку з РРО та здає її в касу;
  • У реквізиті «Підстава» - текстове пояснення типу «готівкова виручка за 06.12.2021 р.» або подібне;
  • Реквізит «Додатки» не заповнюється.

При інкасації готівки з головної каси (не з РРО!) у видатковому касовому ордері зазначається:

  • У реквізиті «Кореспондуючий рахунок, субрахунок» зазначається субрахунок 333, з якого потім кошти будуть зараховані на банківський рахунок – Дт 311 Кт 333.
  • У реквізиті «Видати» зазначається номер рахунку та найменування банку, на який здається готівка;
  • У реквізиті «Підстава» - текстове пояснення типу «інкасація готівки» або подібне;
  • У реквізиті «Додаток» наводяться дані про супровідний касовий ордер до сумки з валютними цінностями, який додається до видаткового касового ордера;
  • Реквізити «Одержав»,  "Дата", "Сума", "Підпис одержувача", дані документа, що засвідчує особу отримувача - не заповнюються.

Згідно з п. 32 Положення №148, реквізити у видатковому ордері "Одержав", "Дата", "Сума", "Підпис одержувача", дані документа, що засвідчує особу отримувача, які заповнюються отримувачем готівки та в прибутковому ордері "Прийнято від" не заповнюються в касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених установою/підприємством касових операцій:

  • видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами;
  • здавання готівки до банку,
  • отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі.

Інші реквізити в касових ордерах та видаткових відомостях є обов'язковими до заповнення.

Відповідно до п. 29 Положення №148, документом, що свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб'єктів господарювання, є:

1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку (за потреби);

2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;

3) супровідний касовий ордер до сумки з валютними цінностями;

4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів.

 ***

Також читайте тут, тут, тут, туттут та тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024233
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705