• Посилання скопійовано

Чи складати чек РРО на передоплату?

ФОП надає в школі послуги харчування. Батьки учнів через WayForPay поповнюють особисті рахунки учнів на довільну суму. Учням видано пластикові картки, за допомогою яких списуються вартості обідів з їхніх рахунків. Чи треба видавати на суму поповнення чек РРО?

Відповіді на це питання в чинних нормативних документах немає.

Але в численних консультаціях податкова консультує таким чином.

Розрахункові операції у разі проведення розрахунків за попередню (авансову) оплату за товар (послугу) проводяться через РРО з зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів».

Наприклад, саме так податкова відповідала на питання в підкатегорії 109.02, ЗІР: «Яким чином проводити через РРО та/або ПРРО попередню (авансову) оплату за товар (послугу), реалізацію товару з відстроченням платежу, остаточний розрахунок та повернення готівки?».

Таку саму відповідь читаємо, приміром, в ІПК ДПСУ від 29.10.2021 р. №4131/ІПК/99-00-07-05-02-06, ІПК ДФСУ від 17.08.2021 р. №3033/ІПК/99-00-07-05-01-06 і багатьох інших.

Щоправда, податкова не пише в своїх консультаціях, чи потрібно і яким чином складати чек РРО на продаж товарів (в розглядуваній ситуації обідів), які здійснюються в рахунок отриманої передоплати.

На практиці подеколи роблять таким чином. Проводять продаж раніше передоплачених товарів (обідів) через РРО, складаючи чек РРО з назвами проданих товарів, де зазначають тип оплати «Передоплата».

Тобто, у разі застосування описаної схеми проводити операцію продажу через РРО будуть два рази. Перший раз в момент отримання передоплати. Оскільки назви товарів, які відпускатимуться, невідомі, в чеку РРО зазначать найменування товару, приміром, «Передоплата товарів», ціною, приміром, 1 грн. Тип оплати, наприклад, «Безготівковий» тощо.

Другий раз в момент фактичного продажу товарів. Тут вже складається чек з назвами фактично проданих товарів і, як вже зазначалося, з типом оплати «Передоплата».

Але скажемо ще раз. Чинними нормативними документами такий порядок не встановлений. Тому для уникнення непорозумінь з податківцями радимо в кожному такому випадку отримувати з цього питання індивідуальну податкову консультацію.

 ***

Читайте також: Розрахунки через РРО авансом або з відстроченням платежу

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024235
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705