• Посилання скопійовано

Чи складати чек РРО на передоплату?

ФОП надає в школі послуги харчування. Батьки учнів через WayForPay поповнюють особисті рахунки учнів на довільну суму. Учням видано пластикові картки, за допомогою яких списуються вартості обідів з їхніх рахунків. Чи треба видавати на суму поповнення чек РРО?

Відповіді на це питання в чинних нормативних документах немає.

Але в численних консультаціях податкова консультує таким чином.

Розрахункові операції у разі проведення розрахунків за попередню (авансову) оплату за товар (послугу) проводяться через РРО з зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів».

Наприклад, саме так податкова відповідала на питання в підкатегорії 109.02, ЗІР: «Яким чином проводити через РРО та/або ПРРО попередню (авансову) оплату за товар (послугу), реалізацію товару з відстроченням платежу, остаточний розрахунок та повернення готівки?».

Таку саму відповідь читаємо, приміром, в ІПК ДПСУ від 29.10.2021 р. №4131/ІПК/99-00-07-05-02-06, ІПК ДФСУ від 17.08.2021 р. № 3033/ІПК/99-00-07-05-01-06 і багатьох інших.

Щоправда, податкова не пише в своїх консультаціях, чи потрібно і яким чином складати чек РРО на продаж товарів (в розглядуваній ситуації обідів), які здійснюються в рахунок отриманої передоплати.

На практиці подеколи роблять таким чином. Проводять продаж раніше передоплачених товарів (обідів) через РРО, складаючи чек РРО з назвами проданих товарів, де зазначають тип оплати «Передоплата».

Тобто, у разі застосування описаної схеми проводити операцію продажу через РРО будуть два рази. Перший раз в момент отримання передоплати. Оскільки назви товарів, які відпускатимуться, невідомі, в чеку РРО зазначать найменування товару, приміром, «Передоплата товарів», ціною, приміром, 1 грн. Тип оплати, наприклад, «Безготівковий» тощо.

Другий раз в момент фактичного продажу товарів. Тут вже складається чек з назвами фактично проданих товарів і, як вже зазначалося, з типом оплати «Передоплата».

Але скажемо ще раз. Чинними нормативними документами такий порядок не встановлений. Тому для уникнення непорозумінь з податківцями радимо в кожному такому випадку отримувати з цього питання індивідуальну податкову консультацію.

 ***

Читайте також: Розрахунки через РРО авансом або з відстроченням платежу

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20248752
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202451
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 439
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024109
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202488