• Посилання скопійовано

Дата проведення операцій через РРО

Школа надає освітні послуги як за готівку? так і за безготівковим розрахунком (в т. ч. і через Приват24, Аваль онлайн тощо) та планує встановити РРО. Чи можна через РРО провести операції за минулий період з 01.01.2020 року? Чи можна проводити операцію через РРО датою складання акту останнім днем місяця? Які штрафи передбачено?

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Таким чином, через РРО проводиться не сама операція з передачі товару/послуги покупцю, а безпосередньо операція отримання коштів від нього, яка відповідає визначенню розрахункової операції (тобто приймання готівки, платіжних карток або інтернет-платежів за допомогою інтернет-еквайрингу).

Зокрема, як роз’яснювали податківці у ІПК 13.03.2020 р. №1032/6/99-00-05-04-01-06/ІПК, (яку ми розглядали тут) при здійсненні розрахунків за товари (послуги) суб'єкти господарювання зобов'язані відповідно до Закону про РРО застосовувати РРО, у тому числі у разі здійснення безготівкових розрахунків за допомогою платіжних карт або Інтернет-еквайрингу (наприклад - "Приват24") із використанням мережі Інтернет. При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу під час передачі йому товару чи надання послуг.

На замітку: Інтернет-еквайринг аналогічний звичайному банківському еквайрингу, але замість POS-терміналу використовується віртуальний ресурс - веб-сайт. Відповідно, технології дуже схожі, просто замість зчитування магнітної смуги карти вводиться її номер вручну. Кодом доступу є CVV-код - тризначний код, нанесений на зворотній стороні картки. Технології взаєморозрахунків схожі з класичним еквайрингом. Саме за умови застосування інтернет-еквайрингу і потрібно використовувати РРО. Для прийому еквайрингових платежів школа повинна укласти спеціальний договір з банком.

Якщо ж договір еквайрингу з банком не укладається, а клієнти здійснюють оплату на банківські реквізити школи на підставі виставлених їм рахунків через системи «інтернет-банкінгу», в тому числі і Приват24 або Аваль-онлайн (наразі всі банки пропонують своїм клієнтам такі послуги інтернет-банкінгу), то такий платіж з рахунку клієнта безпосередньо на рахунок школи не вимагає реєстрації через РРО. Як правило, платежі клієнтів через інтернет-банкінг є ідентифікованими, тобто школа може визначити, хто саме з клієнтів зробив платіж.

Отже, в даному випадку суб’єкт господарювання повинен проводити через РРО розрахункову операцію датою надходження коштів на рахунок лише при оплаті через еквайрингову платіжну систему, а сама видача фіскального чеку вже здійснюється при наданні послуги.

У разі ж якщо кошти надходять на рахунок через платіжну систему у неробочий час закладу, то розрахунковий документ роздруковується на РРО у робочі години закладу освіти. У всіх інших випадках операція проводиться безпосередньо при здійсненні розрахункової операції, а тому проведення розрахункових операцій за попередній період є недопустимим.

Наразі, до 1 січня 2021 року встановлено зменшені розміри, зокрема, за непроведення розрахункових операцій через РРО:

  • 10% вартості проданих з порушенням, встановленими цим пунктом товарів (робіт, послуг) – за порушення вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушенням, встановленими цим пунктом товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024559
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705