Запитання:
Підприємство щоденно оформлює ВКО на видачу грошових коштів (розмінної монети) з каси підприємства до скриньки РРО в розмірі 500 грн, яку продавець вносить до РРО операцією «службове внесення». Вкінці дня операцією «службова видача» воно вилучає 500 грн і повертає за ПКО до каси підприємства. Чи можна вносити розмінну монету на початку місяця та не вилучати її зі скриньки РРО? Чи не загрожуватиме це штрафними санкціями і чи не вважатиметься при перевірці несвоєчасно оприбуткованою виручкою, оскільки залишатиметься з дня у день перехідним залишком у РРО (підприємство працює на «Марії-304», яка не обнуляє залишки, а переносить їх на наступний день, в z-звіті є рядок «початковий залишок»).
Відповідь:
Нормами п. 6 розд. ІІІ Порядку №547 передбачено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі дії не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.
Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.
ДФС в ІПК від 23.08.2019 р. №3978/6/99-99-14-05-01-15/ІПК повідомляє, що не проводиться через РРО видача готівки, не пов'язана з проведенням розрахунків, якщо така видача здійснюється після виконання «Z-звіту» до реєстрації першої розрахункової операції та (або) до виконання операції «службове внесення».
Тобто, розмінна монета, отримана з каси підприємства або залишена у скриньці РРО з попереднього дня, має проводитися через РРО за допомогою операції «службове внесення».
Підтвердженням того, що відповідна сума внесена до РРО як розмінна монета є Z-звіт, у якому відображається інформація про операцію «службове внесення».
У разі відображення розмінної монети у РРО за допомогою операції «службове внесення» звіт про їх використання не складається, але у разі здачі розмінної монети до каси підприємства складається звіт та виписується прибутковий ордер на суму, що була видана зранку, як розмінна монета.
ДФС у Харківській області в ІПК від 26.03.2019 р. №1263/ІПК/20-40-14-10-19 також повідомляє, що операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.
У разі, якщо технічні можливості РРО забезпечують в автоматичному режимі перенесення залишків коштів з кінця робочого дня на початок робочого дня, і фактично готівкові кошти не вносяться або не видаються з місця проведення розрахунків, то операції «службове внесення» або «службова видача» можна не проводити.
При цьому, з метою уникнення можливого порушення законодавства, слід обумовити таку ситуацію у внутрішньому наказі по підприємству, в якому зазначити, що фактично розмінна монета щодня не вносяться та не видається з місця проведення розрахунків, а у розмірі певної суми зберігається у скриньці РРО.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити