• Посилання скопійовано

Розмінна монета: чи можна її вносити на початку місяця та не вилучати зі скриньки РРО щодня?

Чи можна вносити розмінну монету на початку місяця та не вилучати її зі скриньки РРО? Чи не загрожуватиме це штрафами і чи не вважатиметься при перевірці несвоєчасно оприбуткованою виручкою, оскільки залишатиметься з дня у день перехідним залишком у РРО?

Запитання:

Підприємство щоденно оформлює ВКО на видачу грошових коштів (розмінної монети) з каси підприємства до скриньки РРО в розмірі 500 грн, яку продавець вносить до РРО операцією «службове внесення». Вкінці дня операцією «службова видача» воно вилучає 500 грн і повертає за ПКО до каси підприємства. Чи можна вносити розмінну монету на початку місяця та не вилучати її зі скриньки РРО? Чи не загрожуватиме це штрафними санкціями і чи не вважатиметься при перевірці несвоєчасно оприбуткованою виручкою, оскільки залишатиметься з дня у день перехідним залишком у РРО (підприємство працює на «Марії-304», яка не обнуляє залишки, а переносить їх на наступний день, в z-звіті є рядок «початковий залишок»).

 

Відповідь:

Нормами п. 6 розд. ІІІ Порядку №547 передбачено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі дії не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. 

Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

ДФС в ІПК від 23.08.2019 р. №3978/6/99-99-14-05-01-15/ІПК повідомляє, що не проводиться через РРО видача готівки, не пов'язана з проведенням розрахунків, якщо така видача здійснюється після виконання «Z-звіту» до реєстрації першої розрахункової операції та (або) до виконання операції «службове внесення».

Тобто, розмінна монета, отримана з каси підприємства або залишена у скриньці РРО з попереднього дня, має проводитися через РРО за допомогою операції «службове внесення».

Підтвердженням того, що відповідна сума внесена до РРО як розмінна монета є Z-звіт, у якому відображається інформація про операцію «службове внесення».

У разі відображення розмінної монети у РРО за допомогою операції «службове внесення» звіт про їх використання не складається, але у разі здачі розмінної монети до каси підприємства складається звіт та виписується прибутковий ордер на суму, що була видана зранку, як розмінна монета.

ДФС у Харківській області в ІПК від 26.03.2019 р. №1263/ІПК/20-40-14-10-19 також повідомляє, що операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

У разі, якщо технічні можливості РРО забезпечують в автоматичному режимі перенесення залишків коштів з кінця робочого дня на початок робочого дня, і фактично готівкові кошти не вносяться або не видаються з місця проведення розрахунків, то операції «службове внесення» або «службова видача» можна не проводити.

При цьому, з метою уникнення можливого порушення законодавства, слід обумовити таку ситуацію у внутрішньому наказі по підприємству, в якому зазначити, що фактично розмінна монета щодня не вносяться та не видається з місця проведення розрахунків, а у розмірі певної суми зберігається у скриньці РРО.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202510
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 5941
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202537
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025785
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202563