Насамперед зазначимо, що Указ Президента України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України» від 20.06.2019 р. №418/2019 набув чинності з дати його видання. Відповідно з вказаної дати втратив чинність Указ Президента України №436/95.
Відповідно до абз. 3 ст. 1 Указу №436/95 (протягом його чинності) за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки застосовувалися фінансові санкції у вигляді штрафу у 5-кратному розмірі неоприбуткованої суми.
Докладніше про те, що є оприбуткуванням виручки при застосуванні РРО, читайте тут.
ДПС в ІПК від 19.03.2019 р. №1112/6/99-99-14-05-01-15/ІПК повідомляє, що у разі використання РРО, суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пп. 44.3 ПКУ, і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО – у разі її використання).
У разі використання КОРО невиконання щоденних записів про рух готівки та суми розрахунків, а також незабезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) є неоприбуткуванням (неповним та/або несвоєчасним) готівки, що порушує вимоги п. 11 Положення №148.
Отже, якщо належним чином забезпечено зберігання Z-звітів та в КОРО виконанні щоденні записи про рух готівки та суми розрахунків, то готівка є оприбуткованою.
Відповідальність за порушення вимог Закону про РРО передбачена ст. 17 цього Закону. При цьому не вклеювання Z-звітів до КОРО не включено до переліку порушень.
Суб'єкти господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та оприбуткували готівку в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів, при цьому не забезпечили щоденний друк на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальних звітних чеків, несуть відповідальність відповідно до ст. 163–15 КпАП у розмірі від 100 до 200 НМДГ (від 1700 до 3400 грн). Вдруге – протягом року – від 500 до 1000 НМДГ (від 8500 до 17000 грн).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити