• Посилання скопійовано

Z-звіти не вклеєні до КОРО: чи буде адмінштраф?

Чи може ДПС оштрафувати за результатами проведення перевірки (яка буде згідно з планом-графіком у кінці 2020 р.) за порушення оприбуткування готівки (а саме – не вклеєні Z-звіти) за періоди до набрання чинності Указом Президента №418/2019? Чи буде адмінштраф? Якщо буде, то він застосовується за кожну не вклеєну Z-ку чи за все?

Насамперед зазначимо, що Указ Президента України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України» від 20.06.2019 р. №418/2019 набув чинності з дати його видання. Відповідно з вказаної дати втратив чинність Указ Президента України №436/95.

Відповідно до абз. 3 ст. 1 Указу №436/95 (протягом його чинності) за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки застосовувалися фінансові санкції у вигляді штрафу у 5-кратному розмірі неоприбуткованої суми.

Докладніше про те, що є оприбуткуванням виручки при застосуванні РРО,  читайте тут.

ДПС в ІПК від 19.03.2019 р. №1112/6/99-99-14-05-01-15/ІПК повідомляє, що у разі використання РРО, суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пп. 44.3 ПКУ, і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО – у разі її використання).

У разі використання КОРО невиконання щоденних записів про рух готівки та суми розрахунків, а також незабезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) є неоприбуткуванням (неповним та/або несвоєчасним) готівки, що порушує вимоги п. 11 Положення №148.

Отже, якщо належним чином забезпечено зберігання Z-звітів та в КОРО виконанні щоденні записи про рух готівки та суми розрахунків, то готівка є оприбуткованою. 

Відповідальність за порушення вимог Закону про РРО передбачена ст. 17 цього Закону. При цьому не вклеювання Z-звітів до КОРО не включено до переліку порушень.

Суб'єкти господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та оприбуткували готівку в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів, при цьому не забезпечили щоденний друк на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальних звітних чеків, несуть відповідальність відповідно до ст. 163–15 КпАП у розмірі від 100 до 200 НМДГ (від 1700 до 3400 грн). Вдруге – протягом року – від 500 до 1000 НМДГ (від 8500 до 17000 грн).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    Сьогодні 11:04206
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705