• Посилання скопійовано

Порядок заповнення прибуткового касового ордера

Підприємство реалізує продукцію власного виробництва. При проведенні розрахункових операцій РРО не використовується, а розрахунки проводяться через касу підприємства з використанням прибуткових касових ордерів. Як правильно заповнювати ПКО, а саме графу "прийнято від". Чи можливо у вищевказаній графі вказувати „кінцевий споживач” або „фізична особа покупець”? Якщо ні, то яка відповідальність за таке порушення?

Надходження готівки в касу оформляється прибутковими касовими ордерами (типова форма №КО-1) (далі – ПКО), підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства (п. 3.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. №637, далі - Положенням №637). 

Приймаючи готівку в касу за ПКО, підприємство повинно видати особі, яка вносить такі кошти, засвідчену відбитком печатки цього підприємства квитанцію (що є відривною частиною ПКО) за підписами головного бухгалтера або працівника підприємства, який на це уповноважений керівником (абз. 2 п. 3.3 Положення №637).


Роз’яснень, щодо порядку заповнення реквізиту „Прийнято від” ПКО в Положенні №637 чи інших нормативних актах немає (крім випадку складання ПКО на загальну суму проведених підприємством касових операцій). Але на практиці, в цьому реквізиті обов’язково вказується  прізвище, імя та по-батькові особи, яка безпосередньо внесла готівку в касу. Тому радимо, вказувати в цій графі саме таку інформацію. 

Додатково зазначимо, що згідно з п. 7.9 Положення №637 під час перевірки податківцями, зокрема, з'ясовується правильність заповнення всіх реквізитів ПКО.

Якщо в графі "Прийнято від" буде вказано „кінцевий споживач”, або „фізична особа покупець”, то цілком можливо, що податківці вважатимуть, що такий ПКО оформлений з порушенням, а отже наявне порушення порядку проведення готівкових розрахунків (зокрема покупцю видали квитанцію неправильно заповнену). 

А згідно зі ст. 163-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у т.ч. перевищення граничних сум розрахунків готівкою тягне за собою накладення штрафу на фізособу – підприємця, посадових осіб юрособи від 100 до 200 н.м.д.г. (1700 – 3400 грн). Аналогічні дії вчинені особою, яку протягом року вже піддавали адмінстягненню, призведуть до застосування санкції в розмірі від 500 до 1000 н.м.д.г. (8500 – 17000 грн). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Рорат Василий

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024239
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705