• Посилання скопійовано

Порядок заповнення прибуткового касового ордера

Підприємство реалізує продукцію власного виробництва. При проведенні розрахункових операцій РРО не використовується, а розрахунки проводяться через касу підприємства з використанням прибуткових касових ордерів. Як правильно заповнювати ПКО, а саме графу "прийнято від". Чи можливо у вищевказаній графі вказувати „кінцевий споживач” або „фізична особа покупець”? Якщо ні, то яка відповідальність за таке порушення?

Надходження готівки в касу оформляється прибутковими касовими ордерами (типова форма № КО-1) (далі – ПКО), підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства (п. 3.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, далі - Положенням № 637). 

Приймаючи готівку в касу за ПКО, підприємство повинно видати особі, яка вносить такі кошти, засвідчену відбитком печатки цього підприємства квитанцію (що є відривною частиною ПКО) за підписами головного бухгалтера або працівника підприємства, який на це уповноважений керівником (абз. 2 п. 3.3 Положення № 637).


Роз’яснень, щодо порядку заповнення реквізиту „Прийнято від” ПКО в Положенні № 637 чи інших нормативних актах немає (крім випадку складання ПКО на загальну суму проведених підприємством касових операцій). Але на практиці, в цьому реквізиті обов’язково вказується  прізвище, імя та по-батькові особи, яка безпосередньо внесла готівку в касу. Тому радимо, вказувати в цій графі саме таку інформацію. 

Додатково зазначимо, що згідно з п. 7.9 Положення № 637 під час перевірки податківцями, зокрема, з'ясовується правильність заповнення всіх реквізитів ПКО.

Якщо в графі "Прийнято від" буде вказано „кінцевий споживач”, або „фізична особа покупець”, то цілком можливо, що податківці вважатимуть, що такий ПКО оформлений з порушенням, а отже наявне порушення порядку проведення готівкових розрахунків (зокрема покупцю видали квитанцію неправильно заповнену). 

А згідно зі ст. 163-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у т.ч. перевищення граничних сум розрахунків готівкою тягне за собою накладення штрафу на фізособу – підприємця, посадових осіб юрособи від 100 до 200 н.м.д.г. (1700 – 3400 грн). Аналогічні дії вчинені особою, яку протягом року вже піддавали адмінстягненню, призведуть до застосування санкції в розмірі від 500 до 1000 н.м.д.г. (8500 – 17000 грн). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Рорат Василий

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Документообіг на АЗС
    Підприємство планує відкрити АЗС для роздрібної торгівлі ДП та бензином. Зареєстровано один акцизний склад, має ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, три ПРК та два РРО, один з яких вмонтований в термінал самообслуговування. На зміні працює один оператор-касир. Які звіти, журнали мають вестися на АЗС? Чи потрібно складати форму №17-НП (змінний звіт) за кожним РРО, чи можна складати його в цілому по АЗС? Чи можна вести журнал обліку надходження пального на АЗС один на весь склад без розбивки в розрізі РРО?
    17.05.202416
  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20249752
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202454
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 483
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024116