Надходження готівки в касу оформляється прибутковими касовими ордерами (типова форма №КО-1) (далі – ПКО), підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства (п. 3.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. №637, далі - Положенням №637).
Приймаючи готівку в касу за ПКО, підприємство повинно видати особі, яка вносить такі кошти, засвідчену відбитком печатки цього підприємства квитанцію (що є відривною частиною ПКО) за підписами головного бухгалтера або працівника підприємства, який на це уповноважений керівником (абз. 2 п. 3.3 Положення №637).
Роз’яснень, щодо порядку заповнення реквізиту „Прийнято від” ПКО в Положенні №637 чи інших нормативних актах немає (крім випадку складання ПКО на загальну суму проведених підприємством касових операцій). Але на практиці, в цьому реквізиті обов’язково вказується прізвище, імя та по-батькові особи, яка безпосередньо внесла готівку в касу. Тому радимо, вказувати в цій графі саме таку інформацію.
Додатково зазначимо, що згідно з п. 7.9 Положення №637 під час перевірки податківцями, зокрема, з'ясовується правильність заповнення всіх реквізитів ПКО.
Якщо в графі "Прийнято від" буде вказано „кінцевий споживач”, або „фізична особа покупець”, то цілком можливо, що податківці вважатимуть, що такий ПКО оформлений з порушенням, а отже наявне порушення порядку проведення готівкових розрахунків (зокрема покупцю видали квитанцію неправильно заповнену).
А згідно зі ст. 163-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у т.ч. перевищення граничних сум розрахунків готівкою тягне за собою накладення штрафу на фізособу – підприємця, посадових осіб юрособи від 100 до 200 н.м.д.г. (1700 – 3400 грн). Аналогічні дії вчинені особою, яку протягом року вже піддавали адмінстягненню, призведуть до застосування санкції в розмірі від 500 до 1000 н.м.д.г. (8500 – 17000 грн).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись