РРО не застосовуються, зокрема, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання - відповідно до п. 1 ст. 9 Закону про РРО.
Оскільки в запитанні мова йде про тварин, які були раніше придбані, тобто не вирощувались підприємством, то таких тварин не можна вважати продукцією власного виробництва. Отже, п. 1 ст. 9 Закону про РРО до даного випадку не можна застосувати.
Також звертаємо увагу на п. 12 ст. 9 Закону про РРО, відповідно до якого РРО не застосовується, якщо в місці отримання товарів операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються. У даному випадку розрахунки проводяться у касі підприємства, а передання тварин покупцям здійснюється за місцем їх утримання або фактичного перебування тощо. На нашу думку, в цьому випадку можна проводити розрахунки без застосування РРО, з оформленням прибуткового касового ордеру.
Також додатковим аргументом є саме визначення розрахункової операції у ст. 2 Закону про РРО: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця. В даному випадку не відбувається приймання від покупця готівкових коштів за місцем реалізації товарів, оскільки готівка сплачується в касі, а тварини передаються покупцям в іншому місці та не одночасно з проведенням розрахунків. Отже, розрахункова операція не відбувається і РРО не потрібен.
Також дивіться відповідь податківців на запитання: «Чи потрібно при продажу ОЗ, які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку «Основні засоби» застосовувати РРО?» у ЗІР (підкатегорія 109.02): «у разі продажу основних засобів за готівкові кошти, які вилучені з активів внаслідок їх продажу і які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку 10 «Основні засоби», суб’єкти господарювання можуть проводити такі розрахунки у касах таких суб’єктів з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником, підпис яких може бути засвідчений відбитком печатки цієї/цього установи/підприємства (використання печатки не є обов’язковим), або у безготівковій формі через банківські установи».
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити