• Посилання скопійовано

Продаж тварин молочного стада: що з РРО?

Сільгосппідприємство реалізує поголів’я ВРХ з молочного стада при зниженні продуктивності. Тварини придбані в минулих періодах та обліковувалися за первісною вартістю як довгострокові біологічні активи. Відгодовування таких тварин не проводять. Чи можна проводити розрахунки із покупцями через касу підприємства без застосування РРО?

РРО не застосовуються, зокрема, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання - відповідно до п. 1 ст. 9 Закону про РРО.

Оскільки в запитанні мова йде про тварин, які були раніше придбані, тобто не вирощувались підприємством, то таких тварин не можна вважати продукцією власного виробництва. Отже, п. 1 ст. 9 Закону про РРО до даного випадку не можна застосувати. 

Також звертаємо увагу на п. 12 ст. 9 Закону про РРО, відповідно до якого РРО не застосовується, якщо в місці отримання товарів  операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються. У даному випадку розрахунки проводяться у касі підприємства, а передання тварин покупцям здійснюється за місцем їх утримання або фактичного перебування тощо. На нашу думку, в цьому випадку можна проводити розрахунки без застосування РРО, з оформленням прибуткового касового ордеру.

Також додатковим аргументом є саме визначення розрахункової операції у ст. 2 Закону про РРО: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця. В даному випадку не відбувається  приймання від покупця готівкових коштів за місцем реалізації товарів, оскільки готівка сплачується в касі, а тварини передаються покупцям в іншому місці та не одночасно з проведенням розрахунків. Отже, розрахункова операція не відбувається і РРО не потрібен.

Також дивіться відповідь податківців на запитання: «Чи потрібно при продажу ОЗ, які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку «Основні засоби» застосовувати РРО?»  у ЗІР (підкатегорія 109.02): «у разі продажу основних засобів  за готівкові кошти, які вилучені з активів  внаслідок їх продажу і які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку 10 «Основні засоби», суб’єкти господарювання можуть проводити такі розрахунки у касах таких суб’єктів з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником, підпис яких може бути засвідчений відбитком печатки цієї/цього установи/підприємства (використання печатки не є обов’язковим), або у безготівковій формі через банківські установи».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»